پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل

پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل
زمان انتشار: يکشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۷زمان برگزاری: 1397/09/24 -ساعت: 12:30 چاپ مطلب

اقتصاد پنهان- پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اردبیل به ریاست استاندار و رئیس کمیسیون برگزار شد.
اشتراک گذاری:

توضیحات بیشتر

به گزارش اقتصاد پنهان، اکبر بهنام‌جو، استاندار و رییس کمیسیون  برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با تأکید بر عدم تضییع بیت‌المال تصریح کرد: تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارها از سوی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و رسیدگی بموقع پرونده‌ها از سوی تعزیرات حکومتی استان از مهم‌ترین انتظارات کمیسیون استان است که باید با یک مدیریت جهادی در اسرع وقت محقق شود.

استاندار به خروج کالا از کشور به صورت قاچاق اشاره کرد و گفت: در شرایط اقتصادی کنونی و با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن باید با ابتکار عمل و تلاش مضاعف تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کرد و از خروج کالاهای اساسی نظیر دارو جلوگیری نمود.

استاندار اردبیل فرهنگ‌سازی و تبلیغات هوشمندانه را در پیشگیری از تخلفات قاچاق کالا بسیار ره‌گشا معرفی کرد و افزود: با تبلیغات محیطی و انتشار بروشور به زبان آذری در خصوص مجازات  قاچاق کالاهای اساسی به خارج از کشور با افراد سودجو و فرصت‌طلب اتمام حجت کنید.

وی تأکید کرد: دستگاه‌های عضو ضمن هم‌افزایی برای تسریع و تسهیل در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز نظرات خود را به دبیرخانه کمیسیون استان اعلام نمایند.

آراسته، دبیر کمیسیون  برنامه ریزی،  هماهنگی و نظارت بر  مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز در این جلسه گفت: طبق سیاست‌های ستادمرکزی و برای پرهیز از ایجاد هرگونه مشکل و نیز تأمین امنیت روانی جامعه، برخورد جدی با قاچاق سازمان‌یافته در اولویت برنامه‌های استان قرار گرفته است.

آراسته با اشاره به نشست منطقه‌ای اخیر استان‌های اردبیل و گیلان گفت: در خصوص برخی مشکلات مشترک با استان‌های همجوار، دبیرخانه کمیسیون استان می‌تواند با نظر دستگاه‌های عضو در این استان و یا در سایر استان‌های همجوار نشست منطقه‌ای برگزار کنند نظیر نشست منطقه‌ای اخیر که در استان گیلان در خصوص تعیین نرخ تعادلی  سوخت برگزار شد.

دبیر کمیسیون استان در خصوص ارزیابی دستگاه‌های عضو گفت: با توجه به ارزیابی 6 ماهه دستگاه‌ها از سوی ستاد مرکزی برای گزارش به وزیر محترم کشور دستگاه‌ها در ارسال گزارش عملکرد خود اهتمام جدی داشته باشند.

در ادامه روُسای سازمان اموال تملیکی، معاون تعزیرات حکومتی، نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نماینده سازمان اطلاعات استان گزارشی از عملکرد دستگاه متبوع خود ارائه کردند.

پنجمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی،  هماهنگی و نظارت بر  مبارزه با قاچاق کالا و ارز  به ریاست اکبر بهنام‌جو، استاندار و رئیس کمیسیون در سالن شیخ صفی‌الدین استانداری برگزار شد.

 

مصوبات:

ردیف شرح مصوبات  اقدام کننده  مهلت اجراء
1 با استناد تبصره 2 ماده 53 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز  در خصوص کالاهای سریع الفساد و زوداشتعال وفق مقررات اقدام لازم معمول و تا جلسه بعد تعیین تکلیف  و نتیجه به دبیرخانه کمیسیون استان اعلام شود.

سازمان اموال تملیکی
تعزیرات حکومتی

دراسرع وقت
 2 پیرو بند 2 مصوبات کارگروه پیشگیری از وقوع جرم مورخه 97.9.21، سازمان اموال تملیکی در خصوص کالاهایی که از طریق مراجع ذیربط غیرقابل‌مصرف اعلان شده‌اند طبق دستور قضایی از شعب تعزیرات حکومتی نسبت به امحاء آن اقدام نماید. سازمان اموال تملیکی تعزیرات حکومتی مستمر 
3 پیرو بند 5 مصوبات کارگروه پیشگیری از وقوع جرم مورخه 97.9.21، سازمان تعزیرات حکومتی استان بعد از قطعی شدن آراء تا تعیین تکلیف کالاهای مضبوطی از مختومه نمودن پرونده‌ها خودداری کرده و پس از تعیین تکلیف اموال (فروش، امحاء، استرداد، ضبط و...)پرونده را مختومه و بایگانی کند. تعزیرات حکومتی مستمر
4 گمرک بیله سوار با در نظر گرفتن قانون و دستورالعمل‌های نظام مقدس ج.اسلامی ایران در رابطه با خروج بی رویه قاچاق دارو و سایر کالاهای اساسی و ابلاغ  اهمیت موضوع به اتباع آذری نسبت به تهیه والصاق  بروشور وبنر در ورودی گمرک با جانمایی مناسب به زبان آذری وفارسی اقدام لازم رامعمول دارند. گمرکات استان در اسرع وقت
5 پیرو بندهای جلسات کمیسیون استانی و در راستای سیاست های ستادمرکزی تمام دستگاههای عضو کمیسیون نسبت به همکاری بیشتر با سازمان صمت در خصوص سامانه جامعه انبارها اقدام و سازمان صمت نیز لیست تمام انبارهای ثبت شده در حوزه سلامت را به معاونت غذا و دارو جهت بازدید میدانی ارسال نمایند. سازمان صمت، دستگاه‌های دخیل در سامانه مستمر 
6 مدیران دستگاه‌های عضو در راستای تسریع و تسهیل در امر خطیر مبارزه با قاچاق کالا و ارز نقطه نظرات خودر را در حوزه های عملیاتی، اهداف کلان، موانع و مشکلات، راهکارها و غیره پیرامون مبارزه با قاچاق کالا وارز  را به دبیرخانه کمیسیون اعلام نمایند. تمامی دستگاه‌های عضو مستمر
7 مدیران دستگاه‌های عضو کمیسیون استانی در صورت نیاز و تبادل نظر با استانهای همجوار در خصوص حل مشکلات منطقه ای و مبارزه همه جانبه با پدیده شوم قاچاق کالا وارز نقطه نظرات خود را به دبیرخانه کمیسیون استان اعلام نمایند. تمامی دستگاه‌های عضو مستمر

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    
 

 

  
   
    
 
  

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است

فیلمی برای این جلسه منتشر نشده است