برگزاری دوره آموزشی، توجیهی و راهبردی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان سمنان

برگزاری دوره آموزشی، توجیهی و راهبردی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان سمنان

اقتصاد پنهان- کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استات سمنان از برگزاری دوره آموزشی، توجیهی و راهبردی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط اداره کل تعزیرات حکومتی استان در محل استانداری خبر داد.

سه شنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۳0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، دوره آموزشی، توجیهی و راهبردی قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور صارمی زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رییس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان و «عبدالمجید اجتهادی» مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق سازمان تعزیرات حکومتی کشور در محل استانداری سمنان برگزار شد.
صارمی زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رییس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یکی از راهکارهای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: مسائل اقتصادی همواره یکی از مسائل حائز اهمیت مسوولان کشور خصوصاً مقام معظم رهبری «مدظله العالی» بوده است بطوریکه در نامگذاری سال 93 توسط مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره شده است.
وی با اشاره به اثرات منفی قاچاق کالا و ارز بر ابعاد مختلف جامعه افزود : قاچاق کالا و ارز در سیستم اقتصادی کشور خلل ایجاد می کند و تولید ملی را با مشکل مواجه می کند. قاچاق کالا و ارز همچنین موجب تضییع حقوق دولت شده و توان رقابت را از کالای ایرانی پایین می آورد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان قاچاق کالا و ارز را یک تهدید برای امنیت و سلامت جامعه برشمردند و آن را عامل ثروت اندوزی برخی افراد سودجو دانست که آینده بسیاری از جوانان کشور و استان را به مخاطره می اندازد و موجب ناامیدی در جوانان می شود.
جانشین رییس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تلاش و خدمت در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز را یک جهاد و تکلیف شرعی برای تمامی دستگاه ها دانست و افزود : اقداماتی که تا کنون انجام شده است گامی مؤثر برای افزایش ریسک قاچاق برای قاچاقچیان بوده است و باید با قدرت بیشتری ادامه یابد تا اهرمی برای ثروت اندوزی برخی افراد سودجو نباشد.
وی با اشاره به نواقص و مشکلات قانون قبلی قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مؤثر در مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست و افزود : قانون زاده دست بشر است و مطمئناً نواقص و مشکلاتی در آن وجود دارد لذا تمام  دستگاه ها نظرات و پیشنهادات خود را که می تواند در تهیه هر چه مطلوب تر دستورالعمل اجرایی این قانون مؤثر باشد به دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ارسال کند.
در ادامه  اجتهادی مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق سازمان تعزیرات حکومتی کشور برگزاری چنین دوره هایی را بسیار مؤثر و تأثیر گزار دانست و گفت : اینگونه دوره های آموزشی و توجیهی در زمینه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می تواند از برداشت های سلیقه ای از قانون جلوگیری کند.
وی قانون جدید را حاصل زحمت و تلاش تمامی  دستگاه های مسوول کشوری دانست که با همکاری و تبادل نظر و انجام کار کارشناسی و پس از آسیب شناسی تهیه شده است.
مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق سازمان تعزیرات حکومتی کشور با اشاره به حرام بودن فعل قاچاق مبارزه با آن را وظیفه و تکلیف شرعی و قانونی همه دستگاه ها عنوان کرد و افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز شامل دوجناح سیاست مردمی و دیگری سیاست حکومتی است در نتیجه ما به عنوان اهرم های حکومتی باید با برگزاری این گونه کارگاه ها ایرادات و مشکلات خود را مرتفع کنیم تا بتوانیم مبارزه ای مؤثر با قاچاق کالا و ارز داشته باشیم.
در پایان نشست پرسش و پاسخ برگزار و سوالات و ابهامات حاضرین در خصوص قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط  اجتهادی پاسخ داده شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/3610