برگزاری جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات پزشکی، خوراکی و بهداشتی در استان سمنان

برگزاری جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات پزشکی، خوراکی و بهداشتی در استان سمنان

اقتصاد پنهان- کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان از برگزاری جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات پزشکی، خوراکی و بهداشتی در شهرستان گرمسار خبرداد.

شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۳0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، جلسه کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق فرآورده های پزشکی، خوراکی و بهداشتی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان در شهرستان گرمسار برگزار شد.
زینعلی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سمنان در زمینه لزوم مبارزه با قاچاق فرآورده های سلامت محور و اجرای اقدامات نظارتی مواردی بیان و بومی سازی طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز را لازمه مبارزه ای هدفمند و مؤثر در قاچاق کالاهای سلامت محور دانست و گفت: با بومی سازی طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید با برنامه ریزی و هدفمند به مبارزه با قاچاق کالا و ارز بپردازیم.
هاشمی جانشین دبیر و رییس دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان پدیده قاچاق کالا و ارز را از اهداف شوم برخی کشورهای مستبد علیه کشور دانست و بیان کرد: کالاهای قاچاق در حوزه فرآورد های پزشکی، خوراکی و بهداشتی سلامت مردم را هدف قرار داده  و ممکن است در برخی موارد باعث شیوع بیماری هایی در جامعه شود که درمان و مقابله با آن مستلزم هزینه های بسیار برای مردم و دولت خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: باید با جدیت تمام به مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور بپردازیم تا از آسیب هایی که ممکن است ایجاد نمایند جلوگیری کنیم.
در پایان اعضا به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند و راهکار های لازم بررسی و هماهنگی های لازم در راستای مبارزه هدفمند با پدیده شوم قاچاق کالا انجام شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/3573