برگزاری اولین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان سمنان

برگزاری اولین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان سمنان

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه ریزی ،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان با اشاره به تدوین طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان گفت: این طرح در افق ۵ ساله در حال تهیه است که با تکمیل آن می توان در حوزه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز با برنامه ریزی درست حرکت کرد.

دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۳0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، نخستین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان با هدف هم اندیشی اعضا در خصوص وضعیت، نوع و میزان قاچاق در استان و راهکارهای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز به ریاست رضوانی نژاد معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در محل اداره کل دادگستری استان برگزار  و پیرامون موضوعات مبتلا به استان بحث و تبادل نظر شد.

دبیر کمیسیون استان سمنان با اشاره به تدوین طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان بیان کرد: این طرح در افق 5 ساله در حال تهیه است که با تکمیل آن می توان در حوزه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز با برنامه ریزی درست حرکت کرد.

وی همچنین بر ضرورت همکاری و هماهنگی بین سازمانی در راستای پیشبرد اهداف عالیه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد.
رضوانی نژاد معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اتخاذ راهکارهای علمی و عملی مناسب در راستای پیشگیری از قاچاق را از اهداف این کارگروه برشمرد و افزود: از جمله فعالیت های کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز تعیین نوع و حجم قاچاق در استان و اتخاذ راهکارهایی به منظور پیشگیری از قاچاق کالا و ارز است.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های استان تأکید کرد و افزود: بمنظور ترویج استفاده از کالاهای ایرانی و تبیین قبح استفاده از کالاهای خارجی و قاچاق باید از برنامه های مختلف فرهنگی و تبلیغی و نظارتی به ویژه اقدامات پیشگیرانه بهره برداری کنیم.
درپایان اعضای حاضر در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و تصمیماتی در خصوص تشکیل کمیته های مربوطه، عضویت دستگاه ها، انجام اقدامات فرهنگی، تقویت سیستم های نظارتی و غیره اتخاذ کردند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/3534