تصمیم‌گیری برای رفع مشکلات سوخت در بازدید از واحدهای تولیدی استان مرکزی

تصمیم‌گیری برای رفع مشکلات سوخت در بازدید از واحدهای تولیدی استان مرکزی

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی با هدف بررسی میدانی مشکلات و میزان تخصیص و مصرف سوخت معادن و صنایع فعال از واحدهای تولیدی استان بازدید کرد.

يکشنبه، ۲۱ اسفند ۱۴۰۱0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، اتابکی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی با حضور در واحد تولید خودروهای سبک و سنگین شهرستان خمین ضمن ابراز خشنودی از روند فعالیت این مجموعه از سالن تولید و کنترل کیفیت، باک‌های مورد استفاده در خودروهای سنگین و فرایند تخصیص سوخت به این مجموعه تولیدی بازدید کرد.

این واحد تولیدی تحت عنوان آرین پارس‌ موتور با ظرفیت تولید سالانه 60 هزار دستگاه انواع خودرو، عضوی از گروه آرین سرمایه است که پیشتر در قالب مجموعه آرین موتور اقدام به واردات خودروهای سواری میتسوبیشی و DS می‌کرد که به‌واسطه اوج‌گیری تحریم‌ها، مسیر تولید را در پیش گرفت و در همین رابطه یکی از سایت‌های تولیدی سایپا که در راستای محرومیت‌زدایی از منطقه شهر خمین در نظر گرفته شده بود را خریداری کرد تا با هدف تولید انواع محصولات سواری، نیمه‌سنگین و سنگین در این کارخانه، رسالتی که بر دوش بخش دولتی صنعت خودروسازی گذاشته شده بود را در قالب مجتمع صنعتی متعلق به یک هلدینگ خصوصی ادامه دهد.

اتابکی همچنین با حضور در مجموعه زرمعدن اختران این شهرستان از فرایند برداشت و فرآوری در بخش‌های مختلف این معدن بازدید کرد.

وی  در ادامه بررسی وضعیت فعالیت معادن و واحد‌های تولیدی و نحوه و میزان مصرف سوخت این واحدها، از کارخانه تولید سیمان انارک شهرستان دلیجان و معادن مرتبط با این کارخانه بازدید نمود.

در این بازدید نیز میزان برداشت مواد اولیه، وضعیت خودروها و میزان مصرف نفت کوره تخصیصی مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی روند فعالیت معدن تولید سنگ آهن دلیجان، فرایند تولید، وضعیت ماشین‌آلات و نحوه تخصیص سوخت به آن‌ها از دیگر برنامه‌های بازدید دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مرکزی در سفر به شهرستان دلیجان بود.

بر اساس این گزارش در این بازدید‌ها پس از بررسی مشکلات مربوط به کمبود سوخت واحدهای تولیدی در نشست با مدیران هر مجموعه نسبت به رفع مشکلات تخصیص و تحویل سوخت تصمیم‌گیری شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24826