تشدید اقدامات مقابله‌ای برای جلوگیری از خروج کالاهای اساسی و دام از استان قم

تشدید اقدامات مقابله‌ای برای جلوگیری از خروج کالاهای اساسی و دام از استان قم

اقتصاد پنهان- معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به همراه مدیرکل امور مقابله و رصد جریان مالی قاچاق در سفر به استان قم از مجتمع دام‌شهر بازدید و در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز این استان شرکت کرد.

يکشنبه، ۲۱ اسفند ۱۴۰۱0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مصطفی پورکاظم شایسته، معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص سفر خود به استان قم گفت: این مأموریت دومین بازدید ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از دام‌شهر قم در سال 1401 بود که با هدف بررسی احتمال قاچاق و خروج دام به استان‌های مرزی، جنوبی و غربی کشور از مبدأ این مجتمع انجام شد.

پورکاظم شایسته مهم‌ترین ایراد فنی در نتیجه سنجش اجرای تبصره 4 ماده 18 موضوع دام در مجتمع دام شهر قم را عدم الزام و التزام به اخذ مجوز خروج دام از دام‌شهر عنوان کرد و گفت: این خلاء احتمال قاچاق خروجی‌های دام از استان را بیشتر خواهد کرد.

وی ضمن ابراز عدم نگرانی از وجود مصادیق و مظاهر قاچاق در مسیرهای خروجی دام‌شهر، اجرای مفاد تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و موکداً استقرار کارشناسان و بازرسان سازمان‌های جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان در خروجی مجتمع دام‌شهر برای حصول اطمینان از صدور مجوزهای لازم و اطلاع دقیق از مقاصد خروج‌ دام را خواستار شد.

پورکاظم شایسته ادامه داد: همچنین لازم است این اطلاعات در اختیار پلیس امنیت اقتصادی و سایر دستگاه‌های عملیاتی و نظارتی از جمله کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم قرار گیرد.

وی همچنین ابراز داشت: البته طرح موضوع کاهش ورود دام به استان و دام شهر و نیز گرانی نهاده‌های دامی و تعطیلی احتمالی برخی از واحدهای دائر در آن از سوی متولیان امر، مسأله دیگری است که بررسی و تمهیدات لازم در در مورد آن به طور اختصاصی ضرورت دارد.

معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان به برگزاری نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان قم به منظور تشدید اقدامات مقابله‌ای برای جلوگیری از خروج کالاهای اساسی و دام از استان به دستور استاندار اشاره کرد و گفت: خوشبختانه از سوی استاندار و اعضای کمیسیون استان عزم جدی و قاطعی برای همراهی، هماهنگی و حمایت همه‌جانبه از سازمان‌های جهاد کشاورزی و دامپزشکی وجود دارد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24824