سردار رحیمی خبر داد:

ارتقا توان اطلاعاتی و عملیاتی پلیس امنیت اقتصادی

ارتقا توان اطلاعاتی و عملیاتی پلیس امنیت اقتصادی

اقتصاد پنهان- رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره بر ارتقا توان اطلاعاتی و عملیاتی پلیس امنیت اقتصادی، از تمرکز بر اولویت انهدام شبکه‌های سازمان یافته قاچاق و جرایم اقتصادی خبر داد.

دوشنبه، ۱۵ اسفند ۱۴۰۱0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار حسین رحیمی در حاشیه همایش سراسری پلیس امنیت اقتصادی فراجا گفت: همایش تخصصی پلیس امنیت اقتصادی فراجا طی دو روز 15 و 16 اسفندماه با حضور سردار احمد رضا رادان؛ رئیس پلیس کشور، مسئولان ارشد اقتصادی و بانکی کشور برگزار می‌شود.

تبیین محورهای همایش امنیت اقتصادی فراجا

وی با اشاره به حضور 58 نفر از مدیران حوزه مرکزی پلیس، رؤسای پلیس امنیت اقتصادی فرماندهان انتظامی استان‌ها و نماینده‌های رده‌های همکار در حوزه مرکزی فراجا عنوان کرد: بررسی آمار و عملکرد پلیس امنیت اقتصادی در سال 1401، بررسی چالش‌های موجود در نحوه اجرای مأموریت‌های این پلیس، تبیین اهداف، اولویت‌ها و برنامه‌های 1402 پلیس امنیت اقتصادی فراجا، ترسیم چشم انداز و نقشه راه اجرای مأموریت‌های این پلیس و بررسی چگونگی استفاده از ظرفیت‌های برون سازمانی در امنیت اقتصادی از محورهای این همایش تخصصی دو روزه است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی کشور بیان کرد: تمرکز بر پیشگیری و مقابله با جرایم کلان و سازمان یافته، قاچاق کالا و ارز و مفاسد اقتصادی، ایجاد امنیت مطلوب بر فعالیت‌های فعالان اقتصادی با مشارکت دستگاه‌های ذیربط از اولویت‌های جدی این پلیس می‌باشد.

سردار رحیمی پیش‌بینی، پیشگیری، کنترل، شناسایی، مقابله و کشف را از اهم مأموریت‌های پلیس امنیت اقتصادی به منظور مقابله با فعالیت‌های سو و جرایم اقتصادی در سطح محلی، ملی و منطقه‌ای برشمرد و افزود: ارتقا توان و آمادگی عملیاتی و اطلاعاتی از طریق توسعه اشراف و تسلط اطلاعاتی در حوزه امنیت اقتصادی، توسعه و تکمیل استقرار فراجا در مبادی رسمی گمرک و هوشمندسازی این پلیس از دیگر برنامه‌های ما است.

وی ادامه داد: پیشگیری و مقابله با جرایم اقتصادی با اولویت جرایم کلان، اشراف اطلاعاتی بر جرایم اقتصادی در فضای مجازی و تشدید اقدامات مقابله‌ای با قاچاق کالا با اولویت قاچاق سازمان یافته نیز از دستور کارهای جدی این پلیس می‌باشد.

دستاوردهای پلیس امنیت اقتصادی فراجا

سردار رحیمی به تشریح عملکرد پلیس امنیت اقتصادی فراجا در مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخت و عنوان کرد: افزایش 27 درصدی ارزش پرونده‌های کشف شده، افزایش 34 درصدی ارزش ریالی پرونده‌های مهم، افزایش 59 درصدی تعداد پرونده‌های مهم و افزایش 13 درصدی توقیف خودروهای شوتی از جمله دستاوردهای ما در این حوزه می‌باشد.

وی در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی یادآور شد: افزایش 76 درصدی ارزش ریالی کشفیات فرار مالیاتی، افزایش 19 درصدی ارزش ریالی کشفیات احتکار کالاهای اساسی، افزایش 59 درصدی کشفیات پرونده‌های زمین خواری و افزایش 29 درصدی کشفیات جرایم پولشویی از دیگر دستاوردهای پلیس امنیت اقتصادی می‌باشد.

سردار رحیمی از تداوم اجرای طرح‌های عملیاتی پلیس امنیت اقتصادی به صورت سراسری، منطقه‌ای و استانی با اولویت انهدام شبکه‌های سازمان یافته قاچاق و جرایم اقتصادی خبر داد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24817