تبیین رسالت‌ها، ماموریت‌ها و وظایف قانونی کمیسیون‌های شهرستان‌های استان اردبیل

تبیین رسالت‌ها، ماموریت‌ها و وظایف قانونی کمیسیون‌های شهرستان‌های استان اردبیل

اقتصاد پنهان- رسالت‌ها، ماموریت‌ها و وظایف قانونی کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان‌های استان اردبیل تبیین شد.

سه شنبه، ۰۴ مرداد ۱۴۰۱0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در نشست مشترک دبیرخانه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با فرمانداران شهرستان‌های تابعه، رسالت‌ها، مأموریت‌ها و وظایف قانونی کمیسیون‌های شهرستانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تبیین شد.
در این جلسه مجتهدی‌نیا، ضمن قدردانی از تلاش فرمانداران برای اجرایی نمودن برنامه‌های ستاد مرکزی و دبیرخانه کمیسیون استان در تبیین رسالت‌ها، مأموریت‌ها و وظایف قانونی تمام دستگاه‌ها، فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص مبارزه با قاچاق و دستورالعمل 9 ماده‌ای رییس جمهوری را سرلوحه رسالت دبیرخانه کمیسیون استان معرفی کرد  و افزود: در سال جدید تمرکز روز 5 قلم کالای الویت‌دار هدف در سطح عرضه است.

دبیر کمیسیون استان به دریافت کد شناسه و رهگیری  تمام کالاها در گروه‌‌های لوازم یدکی، لوازم خانگی، دخانیات، پوشاک و دارو و مکمل تأکید کرد و گفت: تا تاریخ 15  مرداد، 55 قلم کالای لوازم یدکی در سطح عرضه  باید شناسه‌دار شوند و در غیر این‌صورت قاچاق تلقی خواهند شد.

همچنین مجتهدی‌نیا با تشریح اصلاحیه‌ی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به وظایف دستگاه‌ها اشاره کرد و اجرای صحیح قوانین به نفع مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان را خواستار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24558