دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان:

در مسیر مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز مصمم و قاطع هستیم

در مسیر مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز مصمم و قاطع هستیم

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان گفت: بنابر تاکید ریاست جمهوری، در مسیر مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز مصمم و قاطع هستیم.

دوشنبه، ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، رضا انتصاری، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان با مدیرکل تعزیرات حکومتی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتصاری در این دیدار گفت: قاچاق، پدیده شوم و مخربی است که صدمات فراوانی بر پیکر اقتصاد ملی کشور وارد کرده و فعالیت اقتصاد رسمی، برنامه‌ها و سیاست‌های کشور ما را با چالش فراوان مواجه نموده است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در راستای سیاست اصولی مقابله با این پدیده شوم، طی سنوات اخیر گفتمان اقتصاد مقاومتی را مطرح نموده‌اند که تحقق آن، مستلزم برنامه‌ریزی برای رفع نقیصه‌های موجود در اقتصاد، اصلاح و بهبود آن‌هاست.

انتصاری تاکید کرد: در گذشته ضعف قانون، مبارزه با پدیده شوم قاچاق را تنها به مرزها محدود کرده بود اما اکنون با اصلاح قانون دامنه مبارزه از پیش از مبادی ورودی تا سطح عرضه گسترش یافته است و این مسئله برای دستگاه‌های متولی امر مبارزه با قاچاق وظایف و مسئولیت بیشتری به همراه خواهد داشت.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان در این نشست از تلاش قضات و کارکنان شعب ویژه قاچاق کالا و ارز استان  قدردانی کرد.

همچنین در این دیدار تقی حسام، مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان گفت: بر اساس قانون هر فعل یا ترک فعلی که موجب نقض تشریفات قانونی مربوط به ورود و خروج کالا و ارز شود بر اساس قانون، قاچاق محسوب و برای آن مجازات‌
تعیین شده است.

حسام خاطرنشان کرد: خوشبختانه لایحه‌ اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و ابلاغ شده است از تاریخ دهم اردی‌بهشت‌ماه امسال لازم‌الاجرا است.

وی ادامه داد: استان گلستان با 450 کیلومتر مرز خشکی و دریایی از استان‌های امن از نظر قاچاق کالا محسوب می‌شود و امیدواریم با تدابیری که اندیشیده شده است شاهد کاهش بیش از پیش قاچاق از مبادی ورودی استان باشیم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24491