در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد؛

دستور فوری رئیسی برای مقابله با قاچاق کالاهای اساسی

دستور فوری رئیسی برای مقابله با قاچاق کالاهای اساسی

اقتصاد پنهان- رئیس جمهوری دستگاه‌های اجرایی و انتظامی را موظف کرد با فوریت اقدامات لازم برای جلوگیری خروج غیرقانونی و قاچاق کالاهای اساسی را از کشور انجام دهند.

يکشنبه، ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که به ریاست حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی تشکیل شد، راهکارهای جدیدی برای مبارزه موثر با قاچاق و خروج کالاهای اساسی از مرزهای کشور مطرح و تصویب شد.

در این جلسه همچنین با هدف تنظیم بازار، کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از گران‌فروشی پیشنهاد شد به سازمان تعزیرات حکومتی اختیارات بیشتری داده شود و مجازات های گرانفروشی تشدید گردد تا با کمک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده اقدامات موثرتری برای مبارزه با گران فروشی و احتکار کالاها انجام دهند و مقرر شد با فوریت فرایند قانونی برای تصویب و اجرای این پیشنهاد طی شود.

در این جلسه همچنین وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارشی از وضعیت بازار رمز ارزها در جهان و کشورمان ارائه و پیشنهادهایی را برای ساماندهی و مدیت بازار رمز ارزها در داخل مطرح کرد که مقرر شد ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در این زمینه بررسی های بیشتری انجام دهد و به صورت راهکار اجرایی تصمیمات خود را مصوب کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24490