جلسه قرارگاه مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه استان گلستان برگزار شد

جلسه قرارگاه مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه استان گلستان برگزار شد

اقتصاد پنهان- اولین جلسه قرارگاه استانی مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جانشین رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان گلستان برگزار شد.

يکشنبه، ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این جلسه که با هدف اجرای برنامه‌های ابلاغی قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، رضا انتصاری، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن تشریح برنامه‌های اقدام محور در سطح عرضه گزارشی از روند اجرای طرح ارائه کرد.

سپس یکایک اعضا گزارش اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه در خصوص گروه کالایی لوازم یدکی خودرو شامل باتری و کمک فنر را ارائه و پس از طرح مشکلات فرارو تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

همچنین سیدعلی مهاجر، معاون استاندار و جانشین رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان در این جلسه اظهار کرد: باید مطابق بند 3 دستورالعمل اجرایی ستاد مرکزی، مراحل ثبت، اخذ و نصب شناسه کالا برای تمام کالاهای مشمول طرح انجام شود.

وی افزود: در مرحله اول، طرح چهارگانه برخورد و جمع‌آوری گروه کالای پوشاک، لوازم خانگی، محصولات دخانی و کالاهای سلامت محور اجرا و عملی می‌شود و در مرحله دوم، لوازم یدکی شامل کمک‌فنر و باتری ماشین در دستور کار قرار می‌گیرد.

مهاجر آموزش و ارائه آگاهی‌های لازم به تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان لوازم یدکی خودرو را مورد توجه قرار داد و بر اجرای گشت مشترک و بازرسی از سطح عرضه و انعکاس نتایج آن از طریق رسانه ملی تأکید کرد.


 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24489