دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان:

شناسایی سرشبکه‌های اصلی قاچاق روغن در اولویت است

شناسایی سرشبکه‌های اصلی قاچاق روغن در اولویت است

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سیستان و بلوچستان گفت: شناسایی سر شبکه‌ها و سرباندهای اصلی قاچاق روغن در اولویت این کمیسیون است بطوریکه در این راستا ۱۰۱ درصد رشد شناسایی این سر شبکه‌ها و سرباندهای سازمان‌یافته را در استان داشته‌ایم.

سه شنبه، ۲۳ فروردين ۱۴۰۱0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد محبی در حاشیه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز  گفت: برابر ابلاغ اخیر ریس جمهوری دستورالعمل پیشگیری از قاچاق کالا و ارز به تمامی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی ارسال و این مهم در این جلسه مطرح و نقشه راه برای 1401 مشخص شد.

وی افزود: رییس جمهوری روی بحث تقویت مبادلات مرزی، فعالیت مباحث کولبری، بازارچه‌های مرزی و موضوع سامانه‌های مبارزه با قاچاق تاکید ویژه داشته‌اند.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استانداری سیستان و بلوچستان گفت: موضوعی که هم‌اینک گریبانگیر مردم استان شده در بحث روغن، آرد، سوخت قاچاق و دارو که عمده کالاهای اساسی قاچاق را تشکیل می‌دهند، بهره نبردن از همین سامانه‌های مبارزه با قاچاق است.

وی تصریح کرد: هجمه‌ای که به سیستان و بلوچستان در بحث قاچاق وارد می‌شود، بر روی عدم نظارت استان‌های مرکزی و استان‌های همجوار است و براساس رصدی که در این حوزه انجام و مشاهده شده برخی از کالاها بویژه روغنی که سهمیه استان‌های مرکزی است به این استان وارد می‌شود.

محبی گفت: در این جلسه بررسی شد که نقاط هدف، ظرفیت و سامانه‌های که در این حوزه می‌توان از آن کمک گرفت را فعال‌تر کنیم و طبق تاکیدی که رئیس‌جمهور در این رابطه داشتند، با دستگاه‌هایی که کوتاهی کنند 100 درصد از سوی سیستم قضایی برخورد خواهد شد و این رصد هم از سمت مجموعه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام و گزارش آن را به مردم خواهیم داد.

وی یادآور شد: براساس رصد اقدامات سال گذشته بیش‌از 407 درصد رشد کشفیات در بحث روغن داشتیم عملا یعنی علاوه‌بر روغن سهمیه استان مازاد نیز وارد منطقه شده که متاسفانه به واسطه بحث نوسانات نرخ ارز تمایل این محصول به قاچاق زیاد است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24464