آیین اختتامیه یادواره «دل‌نوشته من با حاج قاسم سلیمانی» در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

آیین اختتامیه یادواره «دل‌نوشته من با حاج قاسم سلیمانی» در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

اقتصاد پنهان- همزمان با ایام گرامی‌داشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، پایگاه مقاومت بسیج غدیر ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف ترویج مکتب و راه شهید حاج قاسم سلیمانی و احیای روحیه بسیجی و فرهنگ جهاد و شهادت، یادواره‌ای را تحت عنوان «دل نوشته من با حاج قاسم سلیمانی» برگزار کرد.

دوشنبه، ۲۰ دی ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، آیین اختتامیه این یادواره روز دوشنبه 20 دی‌ماه با حضور مسؤولان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، معاونین مرکز بسیج نهاد ریاست جمهوری و سردار مقدسی، از همرزمان شهید سلیمانی در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

در این مراسم، عمرانی، نماینده قوه قضاییه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن اشاره به ضرورت تبیین ابعاد شخصیتی شهید سلیمانی بر استمرار راه این شهید والامقام مطابق فرمایش رهبر معظم انقلاب که «سردار شهید عزیز ما را با چشم یک مکتب، یک راه،  یک مدرسه‌ی درس‌آموز، نگاه کنیم»، تأکید کرد.

نماینده قوه قضائیه در ستاد، گفت : شهید سلیمانی را باید در تمامی ابعاد زندگیش ببینیم؛  او را با خدای خود، با رهبر معظم انقلاب، با خانواده، با زنان مظلوم ایزدی، با مردم حلب و ... باید دید؛ باید از زنان موصل و حلب بپرسیم که ایشان که بود. او همواره از زنان مووصل که اهل تسنن بودند و از نوامیس آنها دفاع می‌کرد، این شهید سرافراز را در ابعاد بین المللی اش باید شناخت. شهید سلیمانی وقتی می‌گفت دخترم، پسرم با همه وجود می‌گفت هر چند که ممکن بود به لحاظ ظاهر تفاوت‌هایی داشته باشند اما اتفاقا به دل این دختران و پسران شهید بیش از دیگران می نشست.

مقدسی، نیز ضمن بیان خاطراتی از شهید سردار سلیمانی و چگونگی امنیت‌بخشی به مرزهای شرقی و غربی کشور و حمایت از جبهه مقاومت در کشورهای منطقه، ایشان را الگویی بی‌بدیل در ابعاد مختلف نظامی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی معرفی کرد.

وی ضمن یادآوری نقش کمک‌رسانی و مدیریت شهید سلیمانی و شهید حاج احمد کاظمی در زلزله‌ بم در اولین ساعات پس از وقوع حادثه، گفت: شهید سلیمانی نه فقط برای شیعیان، نه فقط برای مسلمانان بلکه درباره انسان‌های سایر مکاتب و مذاهبی که تحت ظلم قرار گرفتند دغدغه‌مند بود و وقایع ظلم به ایزدیان توسط داعش را همواره با چشمان اشکبار نقل می‌نمود؛ این شهید بزرگوار با پیش‌بینی و تبیین نقشه شوم داعش و آرزوهای سیاه این جرثومه فساد برای دست‌اندازی گسترده به تمامی کشورهای منطقه، نه فقط مسلمانان بلکه بشریت را از شر داعش آزاد نمود.

همرزم شهید سیلمانی، در پایان با تأکید بر الگوبرداری از سبک زندگی این شهید بزرگوار، نماز اول وقت، خواب ساعت 9 شب، سحرخیزی و بیداری قبل از اذان صبح، انجام ورزش روزانه و کار و تلاش مداوم را از ویژگی‌های این شهید بزرگوار برشمرد.

آیین اختتامیه این یادواره با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهیدان مبارزه با قاچاق کالا و ارز و شهید شعبان نصیری، همراه با معرفی برگزیدگان و قرعه‌کشی شرکت‌کنندگان منتخب یادواره و اهداء لوح تقدیر به کار خود پایان داد.

در حاشیه این مراسم کتاب «مثل پدر» و کتاب زندگی‌نامه خودنوشت قاسم سلیمانی با عنوان «از چیزی نمی‌ترسیدم» به مدعوین اعطا و یک جلد از کتاب «از چیزی نمی ترسیدم» همراه با توشیح همرزم شهید سلیمانی، به موزه پایگاه بسیج غدیر اهدا شد.

رونمایی از نماهنگ دکلمه «دل نوشته من با حاج قاسم سلیمانی» تهیه شده با همت بسیجیان پایگاه غدیر و اعلام نتیجه ارزیابی دل‌نوشته‌های ارسالی و اهدای لوح تقدیر تنفیذ شده توسط ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قرعه‌کشی تقدیر از سایر شرکت‌کنندگان، ختم بیش از 1000 صلوات و توزیع کتاب «مثل پدر» و کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» (زندگی‌نامه خودنوشت قاسم سلیمانی) انجام و یک جلد از کتاب «از چیزی نمی ترسیدم» همراه با توشیح همرزم شهید سلیمانی، به موزه پایگاه بسیج غدیر اهدا شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24380