نشست مشترک استان‌های جنوب شرق کشور برای جلوگیری از قاچاق سوخت

نشست مشترک استان‌های جنوب شرق کشور برای جلوگیری از قاچاق سوخت

اقتصاد پنهان- نشست مشترک کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های جنوب شرق کشور برای جلوگیری از قاچاق سوخت با محوریت استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

چهارشنبه، ۱۵ دی ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد محبی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان در این باره گفت: در این نشست با حضور معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و دبیران کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رؤسای پلیس امنیت اقتصادی و مدیران پخش فرآورده‌های نفتی استان‌های کرمان، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، راهکارهای جلوگیری از قاچاق سوخت از کشور مورد بررسی قرار گرفت.

محبی افزود: اقدامات مشترک در بستر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند برای مبارزه با قاچاق سوخت از مهم‌ترین محورهای گفت‌وگو در این نشست بود.

وی اظهار داشت: در این جلسه راهکارها و پشنهادهای استان‌های درگیر با معظل قاچاق سوخت بررسی شد که نتایج آن پس از طرح و تأیید در جلسات و کارگروه‌های تخصصی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان به تأکید نمایندگان استان‌ها به استمرار برگزاری نشست‌های مشترک منطقه‌ای اشاره کرد و گفت: اولویت برخورد با سرشبکه‌ها، تجهیز گلوگاه‌ها به سامانه‌های کنترلی و تخصیص صحیح و متناسب با مصرف توسط دستگاه‌های متولی از دیگر محورهای گفت‌وگو و تصمیم‌گیری در این نشست بود.

محبی اختصاص بیش از 60 درصد از سهمیه سوخت کشور به بخش حمل و نقل را مورد توجه قرار داد و گفت: مدیریت بخش حمل و نقل از بستر سامانه‌‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین جلوگیری از صدور بارنامه‌های صوری مورد اتفاق‌نظر استان‌های آلوده به قاچاق سوخت در این نشست بود.

نشست مشترک کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های جنوب شرق کشور با محوریت استان سیستان و بلوچستان به میزبانی شهرستان چابهار برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24378