نقش مطالبه‌گری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه فرهنگی تبیین شد

نقش مطالبه‌گری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه فرهنگی تبیین شد

اقتصاد پنهان- در راستای اجرای ماده ۱۴ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بر اساس مصوبه جلسات ۸۰۷ و ۸۴۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی و وظایف دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط نقش مطالبه‌گری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حوزه فرهنگی تبیین شد.

سه شنبه، ۱۴ دی ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، نشست هم‌اندیشی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با دستگاه‌های مخاطب مصوبه جلسات 807  و 847 شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این رابطه بیان کرد: بر اساس سیاست‌های ابلاغی شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه جلسه 807 و 847 این شورا با عنوان «راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی در سطوح خانواده، جامعه، سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی» ابلاغ و توسط ریاست محترم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دستگاه‌های مجری ابلاغ شده و اجرای دقیق این مصوبه در دستور کار ستاد قرار گرفته است.

دبیر کارگروه فرهنگی و اجتماعی خاطر نشان کرد: نقش مطالبه‌گری در حوزه فرهنگی در راستای اجرای ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با امضاء رئیس محترم جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی تبیین شد لذا انتظار می‌رود دستگاه‌ها و سازمان‌ها با توجه به بندهای سیاستی مرتبط مصوبه مذکور، برنامه‌ها، اقدامات فرهنگی و بهره‌مندی از ظرفیت مشارکت‌های اجتماعی برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) و با توجه به هم‌پوشانی مأموریت‌های قانونی و وظایف محوله اقدام به تکمیل گزارش نمایند. 

کوشا ادامه داد: ابلاغ این مصوبه در قالب ماده 14 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مخاطب در دستور کار قرار دارد به همین منظور استفاده از ظرفیت‌های قانونی و توانمندی‌های دستگاه‌های مجری و سازمان‌های مخاطب مصوبه یاد شده، راه‌کارهای اجرای مؤثر مصوبه، تقسیم کار و هم‌افزایی بین دستگاهی از طریق کاربرگ راهبری هر دستگاه مورد بررسی قرار گرفت.

وی در پایان اظهار داشت: ستاد موظف است گزارش سالانه اجرایی مصوبه را به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه نماید، بدین منظور پیشنهادهایی در جهت تسهیل، میزان اثربخشی و موفقیت اقدامات دستگاه‌های مسئولِ اقدامات در راستای تحقق اهداف مصوبه مزبور مطرح شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24376