کشف بیش از ۶ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در طرح عملیاتی رعد ناجا

کشف بیش از ۶ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در طرح عملیاتی رعد ناجا

اقتصاد پنهان- معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بیش از ۶ هزار میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در طرح عملیاتی رعد ناجا در ۹ استان مرزی و جنوبی در مدت یک هفته کشف شد.

دوشنبه، ۱۳ دی ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مصطفی پورکاظم شایسته با اشاره به اجرای مستمر رزمایش‌های منطقه‌ای و سراسری مبارزه با قاچاق، اظهار داشت: در راستای بند (ب) ماده 10 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به‌منظور تشدید اقدامات کنترلی در مناطق مرزی با استفاده از ظرفیت عملیاتی پلیس مرزبانی نیروی انتظامی، یگان‌های تکاوری، به‌کارگیری سامانه‌ها و تجهیزات پایش هوشمند در نوار مرزی و همچنین بهره‌گیری از توان تیم‌های اطلاعاتی و پوششی، طرح عملیاتی «رعد 6» در ماه جاری به مدت یک هفته اجرایی شد.

وی، گستره جغرافیایی اجرای این طرح را 9 استان مرزی در جنوب و غرب کشور اعلام کرد و افزود: در استان‌های مشمول طرح، محل‌های تجمع قاچاقچیان و مناطق آلوده به کالای قاچاق مورد پاک‌سازی قرار گرفت.

معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مورد کالاهای کشف شده، تصریح‌کرد: بیش از 23 هزار دستگاه انواع لوازم‌خانگی، 380 هزار قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، 600 هزار لیتر سوخت و مشتقات نفتی، یک‌هزار و 467 راس انواع دام‌های سبک و سنگین، بیش از 39 هزار نخ انواع سیگار، ده‌ها قبضه انواع سلاح جنگی و شکاری و کالاهای دیگر از جمله لوازم گوشی تلفن همراه و غیره کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه ارزش کالاهای مکشوفه 6 هزار و 152 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این رابطه 467 نفر متهم دستگیر و با تشکیل 355 فقره پرونده به مراجع رسیدگی‌کننده در سازمان تعزیرات حکومتی و قوه قضائیه معرفی شدند.

پورکاظم شایسته، توقیف 74 دستگاه خودرو و 49 فروند شناور را از دیگر دستاوردهای اجرای این طرح برشمرد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24371