رفع مشکل تأمین سوخت کشاورزان شهرستان زرآباد

رفع مشکل تأمین سوخت کشاورزان شهرستان زرآباد

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان از تصمیم‌گیری برای تأمین سوخت مورد نیاز کشاورزان شهرستان زرآباد خبر داد و گفت: این شهرستان را به عنوان الگو و نمونه موفق کار و تلاش سازنده در استان معرفی می‌کنیم.

سه شنبه، ۰۲ آذر ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد محبی با اشاره به نشست اخیر خود با فرماندار شهرستان زرآباد در خصوص رفع مشکل تأمین سوخت کشاورزان این شهرستان گفت: در این جلسه با حضور نمایندگان دستگاه‎‌های متولی ضمن تأکید بر متناسب‌سازی سهمیه سوخت با فعالیت‌های کشاورزی و ناوگان حمل و نقل بر پایه کارشناسی صحیح، برای تأمین سوخت و همچنین کود مورد نیاز کشاورزان زرآباد تصمیم‌گیری شد.

محبی زرآباد را از ظرفیت‌ها و قطب‌های کشاورزی استان معرفی کرد و با بیان اینکه این شهرستان توانایی تأمین بخش قابل توجهی از نیاز کشور را دارد گفت: با اقدامات جهادی و اجرای طرح‌هایی نظیر آبخیزداری می‌توان منابع آب مورد نیاز برای توسعه کشاورزی شهرستان را تأمین کرد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان به ظرفیت‌های این شهرستان در رابطه با تولید میوه‌های مناطق گرمسیری نظیر موز، پاپایا و غیره اشاره کرد و افزود: در این شهرستان با توجه به فعالیت‌های گسترده کشاورزی مشکل بیکاری وجود ندارد و حتی در فصل برداشت از مهرماه تا پایان سال برای نیروی کار از دیگر مناطق استاد و حتی استان‌های همجوار زمینه اشتغال وجود دارد.

وی از تلاش استان در خصوص ایجاد انگیزه برای افزایش تولید و کیفیت محصولات کشاورزی خبر داد و افزود: در نظر داریم در فصل برداشت محصول واردات موز از طریق استان محدود و در صورت واردات از مصرف آن در داخل استان جلوگیری شود که البته حمایت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این خصوص راه‌گشا خواهد بود.

محبی در ادامه با معرفی دیگر ظرفیت‌های شهرستان در حوزه صیادی، دامپروری و گردشگری گفت: خور هرگی در شمار خلأهای حوزه دریایی این استان قرار دارد و با توجه به قابلیت ورود لنج به آن، کمک‌های لجستیکی، تأمین منابع انسانی و نیز ضرورت تجهیز و احداث جاده در این خور احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه حوزه سرزمینی این خور در سیستان و بلوچستان و حوزه مأموریتی آن مربوط به هرمزگان است تصریح کرد: این مسأله مأموریت‌های عوامل مبارزه با قاچاق را بی‌تأثیر کرده و شبکه‌های قاچاق مشروبات و سلاح از وجود این خلأ سوء استفاده می‌کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24340