مقابله با قاچاق کالاهای فاقد شناسه در دستور کار استان سمنان قرار گرفت

مقابله با قاچاق کالاهای فاقد شناسه در دستور کار استان سمنان قرار گرفت

اقتصاد پنهان- جلسه قرارگاه استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه با هدف برخورد و جمع‌آوری کالاهای هدف فاقد شناسه با اولویت محصولات دخانی، پوشاک، لوازم خانگی و کالاهای سلامت محور با اولویت دارو و واکسن برگزار شد.

شنبه، ۲۹ آبان ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، اسلامی‌راد دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در این جلسه با اشاره به افزایش کشفیات و بازرسی‌ها در سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خواستار هماهنگی‌های بیشتر بین دستگاهی بمنظور اجرای هرچه بهتر اقدامات مقابله‌ای در سطح عرضه شد.

اسلامی‌راد با تاکید بر برگزاری گشت‌ای مشترک و بازرسی‌های مستمر از سطح عرضه، کارخانجات وداروخانه‌ها خاطرنشان کرد: بایستی در این گشت‌ها که قوت قلبی برای مردم خواهد بود، ضمن حفظ آرامش بازار و کسبه، کار نظارتی و آموزشی مناسب انجام شود و مردم و اصناف را با شناسه‌ها و نحوه استعلام آن‌ها آشنا نماییم.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان اینکه می‌بایست در کنار اقدامات مقابله‌ای، کارهای فرهنگی نیز انجام شود، تصریح کرد: لازم است با اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی، میل مردم به خرید کالای ایرانی را افزایش دهیم. البته روی کیفیت اجناس داخلی نیز باید کار شود.

وی صدا و سیما را ظرفیت بسیار مناسبی در اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی برای مبارزه با قاچاق دانسته و افزود: لازم است همه دستگاه‌های مرتبط در این امر صدا و سیما را یاری کنند و با ارائه محتواهای کارشناسی، اطلاع رسانی مناسب به مردم انجام شود.

در این جلسه دستگاه‌های عضو به ارائه گزارش اقدامات و پیشنهادات اجرایی خود پرداخته و پس از بحث و تبادل نظر در این خصوص تصمیم‌گیری کردند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24334