دومین جشنواره علمی – پژوهشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

دومین جشنواره علمی – پژوهشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- دومین جشنواره علمی – پژوهشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با گستره موضوعی نوین در هفته پژوهش برگزار می‌شود.

دوشنبه، ۲۴ آبان ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، این جشنواره با اهداف بهره‌گیری از ایده‌های نوین در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، پیوند بین علم و عمل و توسعه پژوهش‌های علمی- کاربردی در این حوزه، افزایش تعامل بین پژوهشگران و دانشجویان از یک‌طرف و ستاد و دستگاه‌های مرتبط در جهت ترویج فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جامعه علمی، دانشگاهی و پژوهشی کشور و در همچنین تقویت بنیانهای علمی و کاربردی گام برمی‌دارد.

این جشنواره در محورهایی همچون علل، آثار و پیامدهای قاچاق کالا، رفتار مصرف‌کنندگان کالاهای خارجی و قاچاق، شیوه‌ها و شگردهای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فرصت‌ها و تهدیدهای قاچاق کالا و ارز، آینده‌پژوهی و قاچاق کالا و ارز، قبح فعل و مصرف قاچاق کالا و ارز آسیب‌شناسی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مخاطرات زیست‌محیطی و قاچاق کالا، فناوری‌های نوین و قاچاق کالا و ارز ،دیپلماسی، اقتصاد سیاسی و قاچاق کالا و ارز و سایر موضوعات مرتبط با وظایف ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه شده است.

کلیه علاقه‌مندان به موضوع اقتصاد پنهان و قاچاق کالا و ارز، پژوهشگران، اساتید دانشگاه ها و مراکز علمی، دانشجویان، طلاب حوزه های علمیه  و نویسندگان در تمامی رشته های تحصیلی همچون اقتصاد، علوم سیاسی، مدیریت، فرهنگی و آموزشی، جامعه شناسی، تعلیم و تربیت، جغرافیا، فنآوری اطلاعات، مهندسی، پزشکی و بهداشت و... و همچنین ناشران کتاب‌های علمی می‌توانند آثار خود را ارسال نمایند.

آثار ارسالی می‌بایست در قالب رساله دکتری،  پایان‌نامه کارشناسی ارشد، کتاب (تألیف و ترجمه) مقاله (تألیف و ترجمه‌)، گزارش علمی - تحلیلی (تألیف و ترجمه‌) مقالات و گزارش‌های تحلیلی منتشره  در نشریات و رسانه‌های رسمی یا دانشجویی  تنظیم شده و به اداره پژوهش ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارسال شود.

تمامی پژوهشگران، دانشجویان، طلاب و صاحب‌نظرانی که آثار آن‌ها از اول فروردین 1398 تا 15 آذرماه  1400 منتشر یا دفاع شده و در سازمان دیگری برگزیده نشده باشد، امکان حضور در این جشنواره را خواهند داشت.

در آذرماه 1400 و در هفته پژوهش آثار دریافتی پس از ارزیابی دقیق در «جشنواره علمی - پژوهشی مبارزه با قاچاق کالا و ارز» که با حضور مسؤولان کشوری، نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر کشور، اساتید، دانشجویان، علاقمندان  و ناشران آثار مربوطه برگزار می‌شود مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. همچنین  از اساتید برتر، ناشران برتر کتاب‌های مرتبط، داوران برگزیده در این جشنواره نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24330