نتیجه اجرای طرح مقابله با قاچاق کالای دخانی در سطح عرضه؛

کشف ۱۲۳ میلیون نخ سیگار قاچاق در شش ماهه اول امسال

کشف ۱۲۳ میلیون نخ سیگار قاچاق در شش ماهه اول امسال

اقتصاد پنهان- معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف ۱۲۳ میلیون نخ سیگار قاچاق در راستای اجرای طرح مقابله با قاچاق فرآورده‌های دخانی در سطح عرضه در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.

چهارشنبه، ۲۸ مهر ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مصطفی پورکاظم شایسته در تشریح این خبر گفت: طرح تشدید اقدام‌های پیشگیرانه و مقابله‌ای با تمرکز بر مبادی ورودی و خروجی، مسیرهای مواصلاتی و محل‌های دپوی محصولات دخانی قاچاق انجام شده است.

وی ارزش فرآورده‌های دخانی مکشوفه را 73 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در این طرح علاوه بر 123 میلیون نخ از انواع سیگارت‌های قاچاق، 17 هزار کیلوگرم انواع توتون و تنباکو و 263 هزار عدد لوازم جانبی توسط نیروی انتظامی کشف و ضبط و 328 دستگاه انواع خودرو توقیف شده است.

معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به تشکیل 796 فقره پرونده در این طرح، تعداد متهمان دستگیر شده را 754 نفر اعلام کرد.

رییس قرارگاه مقابله با قاچاق کالا با تأکید بر اینکه تمام پرونده‌های یادشده در مراجع رسیدگی‌کننده اعم از سازمان تعزیرات حکومتی و قوه قضائیه در حال رسیدگی است، طرح مقابله با فرآورده‌های دخانی قاچاق در سطح عرضه را  نتیجه اجرای صحیح مصوبات این قرارگاه عنوان و از زحمات عوامل نیروی انتظامی در این رابطه قدردانی کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24309