استاندار گلستان:

کالاهای موجود در انبارهای ثبت نشده، قاچاق محسوب می‌شوند

کالاهای موجود در انبارهای ثبت نشده، قاچاق محسوب می‌شوند

اقتصاد پنهان- استاندار گلستان گفت: بیش از ۱۱۴ هزار انبار در استان موجود است که بیش از ۱۰۰ هزار انبار فعال هستند و صاحبان انبارهای ثبت نشده توجه داشته باشند که کالاهای موجود در انبارهای ثبت نشده، کالای قاچاق محسوب می‌شوند.

چهارشنبه، ۱۷ شهريور ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان هادی حق‌شناس امروز (چهارشنبه 17 شهریورماه) در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت با مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی دقیق و به هنگام دستگاه‌های مسئول از فرایند تولید و توزیع کالا به مردم گفت: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، نیروگاه‌ها و کارخانه سیمان پیوند گلستان مکلفند برای پیشگیری از مشکلات اجتماعی در شش ماه دوم سال از هم‌اکنون با اعلام نیاز واقعی خود به شرکت نفت، ذخیره‌سازی سوخت برای فصل پیش رو را انجام دهند.

هادی حق شناس همچنین تسریع در روند پلاک گذاری ماشین آلات کشاورزی قبل از فرا رسیدن فصل کشت را خواستار شد.

تعیین تکلیف ماشین آلات کشاورزی بدون پلاک و سرعت دادن به روند ثبت کالا ها در سامانه انبارها و سامانه جامع تجارت استان از جمله مصوبات این نشست بود.

در ابتدای این جلسه امیرحسین نصرتی دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت با مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این کمیسیون ارائه کرد و پیرامون آن تبادل‌ نظر و تصمیم‌گیری امجام شد.

در 5 ماه امسال 67 هزار و 200 لیتر سوخت قاچاق و سایر کالا‌های قاچاق از جمله لوازم خانگی به ارزش 9 میلیاردو 200 میلیون تومان در گلستان کشف و ضبط شد.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24281