هفته دولت و روز کارمند گرامی باد

هفته دولت و روز کارمند گرامی باد

اقتصاد پنهان- چهارمین روز از شهریورماه در هفته دولت که از آن به عنوان «روز کارمند» یاد می‌شود، زمانی‌است برای تجلیل از کارگزاران دولت و خدمت‌گزاری صادقانه و خالصانه آنان.

چهارشنبه، ۰۳ شهريور ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

معمولاً نام‌گذاری ایام سال با توجه به موضوع و مناسبت‌های مرتبط انجام می‌شود و هفته دولت نیز از این مورد مستثنی نیست. ایامی که دولت مردمی و مکتبی کشورمان هدف تروریست‌های کوردل واقع و شهیدان رجایی و باهنر، این سرمایه‌های علمی، عملی و دل‌سوز را از جامعه ما گرفت. بنابر این هفته دولت در سال‌های شمسی، یادآور دولت‌مردان بزرگی‌است که هنوز در خاطرات ما نقش پررنگ داشته و به عنوان الگو و اسوه در نقش خود مطرح هستند.

دولت‌ها علاوه‌بر اینکه وفق مأموریت‌ها و شاخص‌های علمی و خاص قابل ارزیابی هستند؛ نحوه عملکرد دولت‌ها در دوره تصدی امور دولت، مبنای ارزیابی و قضاوت عامه مردم قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر مصادیق عینی و ملموس از وظایفی که به عهده دولت بوده و نحوه تحقق آن، از شاخص‌های عمومی‌است که میزان رضایت عمومی از مجموعه دولت را بیان می‌کند.

هفته دولت فرصتی است دو سویه هم برای بیان و بررسی عملکرد گذشته و بازخوردگیری از نتایج حاصله و هم تقدیر و تشکر از کارگزاران دولت و ارج نهادن به خدمت‌رسانی و خدمت‌گزاری کلیه دولت‌مردانی که وظایف دولتی را به عنوان امانت به نحو احسن پاس‌داشته، به نتیجه مطلوب رسانده و مصداق عبارت حضرت علی(علیه‌السلام) قرار گرفته‌اند که می‌فرمایند: «کاری که به عهده توست، امانتی است که بر گردنت نهاده‌اند.»

مبارزه با قاچاق در دولت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چنانچه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) با توجه به اهمیت ساختار و جایگاه مبارزه با قاچاق در نخستین فراز از فرمان درخصوص مبارزه با قاچاق می‌فرمایند: «اولاً باید کانون مرکزی این مبارزه در سطح عالی، نزدیک به رییس دولت و دارای اشراف قانونی بر دستگاه‌های ذیربط باشد.» معظم‌له علاوه در فرازهای بعدی نیز تأکید بر برخی اقدامات و ویژگی‌هایی دارند که وظایف و مسئولیت دست‌اندکاران حوزه پیشگیری و مبارزه باقاچاق کالا و ارز را مشخص و نیز سنگین‌تر می‌نماید.

چهارمین روز از شهریورماه در هفته دولت که از آن به عنوان «روز کارمند» یاد می‌شود، زمانی‌است برای تجلیل از کارگزاران دولت و خدمت‌گزاری صادقانه و خالصانه آنان.

ضمن تبریک هفته دولت به تمام دولت‌مردان این سرزمین، خصوصاً دولت سیزدهم و همچنین تبریک روز کارمند، به تمامی‌کارگزاران خدوم و مخلص کشور عزیزمان، به‌ویژه همکاران و کارمندان متعهد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستگاه‌ها و سازمان‌های عضو ستاد و کمیسیون‌های استانی، توفیقات روز افزون و خدمت عالمانه و خالصانه به جامعه را برای همه عزیزان، از خداوند منان مسألت می‌نماییم.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24269