معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

مناطق آزاد پوشاک ایرانی می‌فروشند/سیستان و بلوچستان از تاناکورافروش‌ها خالی شد

مناطق آزاد پوشاک ایرانی می‌فروشند/سیستان و بلوچستان از تاناکورافروش‌ها خالی شد

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بخش عمده‌ از پوشاکی که در مناطق آزاد به فروش می‌‌رسد در داخل کشور تولید می‌شود.

يکشنبه، ۲۷ تير ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، عبداله هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و رییس کارگروه فرهنگی و اجتماعی این ستاد، در خصوص ساماندهی عرضه پوشاک در مناطق آزاد گفت: در این رابطه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سال به سال میزان سطح مجوز واردات در مناطق آزاد را کاهش می‌دهد.

هندیانی ظرفیت‌های مناطق آزاد را مورد توجه قرار داد و گفت: برخی مناطق مانند جزایر کیش و قشم صرفاً گردشگری و مسافرپذیر هستند لذا باید برای مراکز خرید در این مناطق  امکانی فراهم باشد تا این کار را به مرور انجام دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز با ساماندهی مناطق آزاد، بخش عمده‌ از پوشاکی که در این مناطق به فروش می‌‌رسد در داخل کشور تولید و میزان سطح مجوزی که برای واردات رسمی وجود دارد به شدت کاهش یافته است به گونه‌ای که با افزایش قیمت ارز و به‌صرفه نبودن واردات نتوانستند همان میزان مجوز وارداتی را هم پر کنند.

هندیانی در خصوص اظهارات سال گذشته خود پیرامون نوفروش کردن تاناکورا فروش‌ها نیز گفت: در برخی استان‌ فروش لباس‌های دست‌دوم که از مناطق مختلف وارد کشور شده بودند، افزایش یافته بود که بلافاصله با هماهنگی اتحادیه‌های مربوطه و استانداران استان‌های هدف برای رفع این معضل اقدام شد.

وی افزود: خوشبختانه ضمن ایجاد امکان اخذ مجوز نوفروشی در دو استان تقریباً به طور کامل واحدهای صنفی تاناکورا فروشی جمع شده است. یکی استان سیستان و بلوچستان و استان دیگر نیز در حال انجام است که پس از اتمام معرفی می‌شود.

هندیانی تصریح کرد: در صورت تکمیل فرایند شناسه‌گذاری در حوزه پوشاک، میزان فروش لباس‌های دست‌دوم هم به شدت کاهش پیدا می‌کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24255