از سرگیری طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق

از سرگیری طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق

اقتصاد پنهان- معاون امور مقابله و همانگی حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ارتباط تلفنی با رادیو اقتصاد از از سرگیری طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق خبر داد.

دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مصطفی پورکاظم شایسته در رابطه با وضعیت کنونی قاچاق پوشاک در کشور گفت: در سال‌های 1398 و 1399 با اجرای برنامه‌های مختلفی که برای تقویت تولید دخلی انجام شد، تشدید مبارزه با قاچاق و همچنین اجرای طرح مقابله با برندهای محرز خوشبختانه حدود 800 میلیون دلار قاچاق پوشاک به کشور کاهش داشت.
پورکاظم شایسته ادامه داد: با اقدامات انجام شده طی این دو سال حجم قاچاق پوشاک از 2 میلیارد و 600 میلیون دلار در سال 1397 به 1 میلیارد و 800 میلیون دلار در سال 1399 رسید.
وی با بیان اینکه کالای پوشاک در سیاستگذاری‌ ما دارای مزیت مطلق تولید داخل هست تصریح کرد: اگر بحث فرهنگی و دیگر موارد نبود پوشاک ایرانی بویژه برندهایی که دارای مدیریت، نظارت و کنترل کافی هستند چیزی از برندهای خارجی کم ندارند و می‌توانند نیاز داخل را تأمین کنند.
معاون امور مقابله و همانگی حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تغییرات حادث در روند قاچاق پوشاک را مورد توجه قرار داد و یکی از علل قاچاق پوشاک به داخل کشور را قیمت ارزان آن در مقایسه با قیمت بالای پوشاک تولید داخل به دلایل  مختلف عنوان کرد.
پورکاظم شایسته اضافه کرد: برندهای خارجی که با قیمت‌های میلیونی در بازار به مشتری عرضه می‌شوند غالبا به صورت وزنی وارد می‌شوند.
وی در پاسخ به راهکار کاهش قاچاق پوشاک به کشور گفت: در حوزه مبارزه با قاچاق پوشاک طرحی تحت عنوان طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق در سراسر کشور اجرا شد که بزودی دوباره اجرای آن از سرگرفته خواهد شد.
معاون امور مقابله و همانگی حقوقی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در حال حاضر هیچ برند خارجی مجوز فروش در داخل را ندارد و مراکز عمده‌ای که در تهران و سایر استان‌ها اقدام به توزیع پوشاک با برندهای خارجی می‌کنند مورد برخورد قرار گرفته و تعیین تکلیف خواهند شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/24223