استاندار اصفهان:

دستگاه‌های اجرایی به وظایف محوله خود عمل کنند

دستگاه‌های اجرایی به وظایف محوله خود عمل کنند

اقتصاد پنهان- استاندار اصفهان گفت: دستگاه‌های عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید وظیفه محوله خود را در زمینه رفع موانع انجام دهند تا مشکلات حوزه قاچاق کالا از طریق معابر ورودی و خروجی استان کاهش پیدا کند.

چهارشنبه، ۲۵ فروردين ۱۴۰۰0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان در سال 1400 امروز(چهار‌شنبه) در محل استانداری برگزار شد.

عباس رضایی، استاندار رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان در این جلسه اظهار داشت: باید فضای قاچاق کالا در جامعه ناامن و راه‌های ورود و خروج کالاها مشخص و تدابیر خاص شناسایی قاچاق کالا در استان مشخص شود.

رضایی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین محل‌های ورود قاچاق، گلوگاه‌های محور شرقی و جنوبی استان است که انتظار می‌رود با نظارت بیشتری، این مسیرها کنترل شود.

استاندار و رییس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان با اشاره به اینکه معبر ورودی ایست بازرسی شهید امامی شهرضا نیاز به زیرساخت‌هایی دارد که تاکنون انجام نشده است، گفت: دستگاه‌های عضو کمیسیون باید وظیفه محوله خود را در زمینه رفع موانع انجام دهند تا مشکلات حوزه قاچاق کالا از طریق معابر ورودی و خروجی استان کاهش پیدا کند.

تصمیم‌گیری در خصوص تأمین اعتبار برای تدارک زیرساخت‌های عمرانی لازم در ایجاد ایستگاه‌های ایست و بازرسی توسط دستگاه‌های مسوول و ستاد مبازره با قاچاق کالا و ارز و همکاری مقامات قضایی در این زمینه، از مهمترین اقدامات اعضا در اولین جلسه کمیسیون استان در سال جدید بود.

همچنین در این جلسه در خصوص مشکلات مربوط به محورهای مواصلاتی استان همچون روشنایی جاده‌ها، ایجاد فضای استقرار نیروی شبانه برای کنترل خودروهای ورودی، تجهیز به دستگاه اسکن خودروهای سنگین باربری(ایکس ری)، ایجاد خط مخصوص پیشگیری از ترافیک جاده‌ای حین ایست و بازرسی، نصب علائم راهنمایی و رانندگی، کنترل خروجی‌ها، استانداردسازی و رفع خطر در ایستگاه‌های بازرسی گفت‌وگو و تصمیم‌گیری شد.

 

در این نشست، همکاری اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و معاونت غدا و دارو در ایجاد شهرک‌های تخصصی تولید لوازم آرایشی در استان و تمهیدآفرینی فنی و اجرایی با کمک دانشگاه علوم پزشکی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی مطرح شد.

 

 

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23179