مؤیدی خرم‌آبادی:

قاچاق، معلول قوانین دست و پاگیر در فرایند تجارت کشور است

قاچاق، معلول قوانین دست و پاگیر در فرایند تجارت کشور است

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه قاچاق، معلول قوانین دست و پاگیر در فرایند تجارت کشور است گفت: یکی از الزامات مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تسهیل و روان‌سازی تجارت است.

چهارشنبه، ۲۷ اسفند ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مؤیدی خرم‌آبادی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست شورای پژوهش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن بررسی مقایسه‌ای شرایط موجود  با وضعیت مطلوب پژوهش در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تبیین چالش‌های فراروی مبارزه با این پدیده شوم پرداخت. 

مؤیدی خرم‌آبادی با اشاره به تغییر رویکرد ذی‌نفعان از تجارت به شیوه سنتی به تجارت در فضای مجازی، توجه به تفکر توسعه‌یافته و پرداختن به فضای مجازی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مورد تأکید قرار داد.

وی توجه به سندچشم انداز 1404، سند برنامه ششم در یکسال باقیمانده و برنامه هفتم توسعه را مبنای جهت‌گیری پژوهش در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز معرفی کرد و خواستار تبیین شعار سال1400 ستاد مبتنی بر فرامین رهبرمعظم انقلاب در آغاز سال جدید شد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه قاچاق، معلول قوانین دست و پاگیر در فرایند تجارت کشور است گفت: یکی از الزامات مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تسهیل و روان‌سازی تجارت است.
وی ادامه داد: چنانچه با تولید یا تجارت رسمی بستر لازم میان نیاز جامعه و برآورده شدن آن فراهم نشود، قاچاق در اشکال مختلف بوجود می‌آید.

مؤیدی اهتمام به رویکردهای مبتنی بر فعالیت‌های متوازن و منسجم، اقدامات پیشرو و به دور از انفعال در فعالیت‌ها، دقت، هدفمندی و عمق¬نگری در حوزه پژوهش را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: برای سوق داد گروه‌های مرجع به پژوهش در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشتن راهبرد در حوزه پژوهش امری ضروری است.

رییس شورای پژوهش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تغییر در جریان منابع به سمت اولویت‌های پژوهشی را خواستار شد و با تأکید بر تعیین اولویت‌های پژوهش در سال 1400 گفت: انتظار می‌رود که نتایج و تغییرات متأثر از اولویت‌های پژوهشی در حوزه مبارزه با قاچاق از جنبه‌های گوناگون تبیین شود.

هفتمین نشست شورای پژوهش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور جمعی از اساتید دانشگاه‌ها، کرسی‌های علمی و صاحب‌نظران این حوزه در سالن جلسات شهید سلیمانی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

در این نشست احکام اعضای شورای پژوهش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعطا و از فعالیت‌های پژوهشی ایشان در سال 1399 تقدیر شد.

  مشاهده گزارش تصویری  

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23166