کشف و توقیف ۴۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در اصفهان

کشف و توقیف ۴۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در اصفهان

اقتصاد پنهان- جانشین انتظامی شهرستان اصفهان از کشف و توقیف انواع کالاهای خارجی قاچاق به ارزش ۴۵ میلیارد ریال طی بازرسی از یک انبار در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد.

پنجشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ بهزاد ثابت‌راسخ در تشریح این خبر بیان داشت: ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان در پی کسب خبری مبنی بر دپوی تعداد زیادی کالای خارجی در یک انبار، رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از بررسی لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مقام قضائی به محل اعزام و در بازرسی از آن 84 جفت کفش، 16 دستگاه همزن، 9 عدد زودپز، هزار و 15  عدد لنت ترمز خودرو، 5 هزار و 59 عدد شمع خودرو، 3دستگاه سرخ کن، 2 دستگاه چای ساز، 22دستگاه آبمیوه گیری چند کاره و هزار و 920  عدد کرم سفید کننده را کشف کردند.

جانشین انتظامی شهرستان اصفهان با بیان اینکه برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه ارزش کالاهای قاچاق مکشوفه 45 میلیارد ریال است، گفت: با توجه به اینکه مالکان این کالاها هیچ گونه مدرک معتبر گمرکی برای کالاهای مذکور ارائه نداده و اطلاعات انبار را در سامانه انبارهای اداره صنعت، معدن و تجارت نیز ثبت نکرده بودند بنابر این کالاهای مذکور به عنوان قاچاق توقیف شد.

ثابت‌راسخ با اشاره به دستگیری 2 فرد متخلف و تحویل آنها به مرجع قضائی اظهار داشت: قاچاق کالا یکی از موانع مهم در تحقق شعار جهش تولید است و بنابر این پلیس قاطعانه برخورد با این پدیده را در دستور کار خود قرار داده و از شهروندان نیز می خواهد هر گونه اطلاعاتی در این خصوص را از طریق تماس با شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23154