استاندار اصفهان:

با صادرات سوخت و فرآورده‌های نفتی مازاد بر نیاز، قاچاق سوخت کاهش خواهد یافت

با صادرات سوخت و فرآورده‌های نفتی مازاد بر نیاز، قاچاق سوخت کاهش خواهد یافت

اقتصاد پنهان- استاندار اصفهان با بیان اینکه با هماهنگی و انسجام دستگاه‌های مربوطه برای کاهش قاچاق سوخت تلاش می‌کنیم گفت: با صادرات سوخت و فرآورده‌های نفتی مازاد بر نیاز، قاچاق سوخت کاهش خواهد یافت.

چهارشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان،  عباس رضایی شامگاه سه‌شنبه در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان اظهار داشت: برای جلوگیری از قاچاق سوخت به سمت استان‌های مرزی اقدامات مؤثری انجام شده است؛ اما کافی نیست.

استاندار با بیان اینکه با هماهنگی و انسجام دستگاه‌های مربوطه برای کاهش قاچاق سوخت تلاش می‌کنیم گفت: با صادرات سوخت و فرآورده‌های نفتی مازاد بر نیاز، قاچاق سوخت کاهش خواهد یافت.

وی استان اصفهان را یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شیر در کشور برشمرد و گفت: تبدیل شیر به شیرخشک یکی از اقدامات ارزشمند صنایع لبنی استان است که نیاز کشور را تأمین می‌کند.

استاندار اصفهان از امکان صادرات 6 هزار تن شیر خشک از استان خبر داد و افزود: این نگرانی وجود دارد که در صورت صادرات این میزان شیر خشک، کشور با مشکل مواجه شود، در حالی که استان اصفهان آمادگی تامین نیاز کشور را دارد؛ اما اگر مجوز صادرات داده نشود احتمال قاچاق شیر خشک بسیار زیاد است و این فقط به سود سوداگران خواهد بود.

ریشه قاچاق سوخت در استان‌های مرکزی است

محمدرضا مقیمی، رییس پلیس امنیت اقتصادی نیز در این جلسه با قدردانی از تلاش مأموران فرماندهی انتظامی استان در زمینه مبارزه با قاچاق کالا، اظهار داشت: بر اساس آمارهای به دست آمده ارزش ریالی پرونده‌های ملی و مهم استان اصفهان در سال جاری 133 درصد و ارزش ریالی کل پرونده‌های حوزه قاچاق و جرایم اقتصادی این استان 71 درصد افزایش یافته است.

وی عمده‌ترین کشفیات کالای قاچاق در استان اصفهان را علاوه بر سوخت در زمینه‌های دام، البسه، دخانیات و تجهیزات پزشکی عنوان کرد و گفت: رتبه استان اصفهان در بخش مبازره با جرایم اقتصادی از میانگین کشوری بالاتر است که این امر پشتیبانی بسیار خوب مسئولان این استان را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به روند افزایش پرونده‌های جرایم اقتصادی استان اصفهان تصریح کرد: امسال آمار پرونده‌های جرایم اقتصادی بالای یک میلیارد ریال در استان اصفهان 100 درصد افزایش یافته است.

سردار مقیمی با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی جُرم‌محور نیست، تصریح کرد: وظیفه اصلی ما پیشگیری، پیش‌بینی، شناسایی و کنترل جرایم است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه قاچاق سوخت عقبه‌ای خارج از شهرهای مرزی دارد گفت: این اشتباه است که فکر کنیم قاچاق سوخت به صورت مستقیم از شهرهای مرزی کشور انجام می‌شود چراکه ریشه قاچاق سوخت در استان‌های مرکزی است و از این استان‌ها به سوی مرزها و در نهایت خارج از کشور رخ می‌دهد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با تاکید بر اینکه قاچاق سوخت از مبدأ استان‌های مرکزی با سهمیه سوخت بالا و دارای پالایشگاه بیشتر اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: هدف ما این است که جلوی قاچاق سوخت به سمت شهرهای مرزی کشور را بگیریم و استان اصفهان یکی از استان‌هایی است که این موضوع در آن قابل بررسی است.

جلسه  اخیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان با حضو استاندار و رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در محل سالن جلسات استانداری اصفهان  به بررسی قاچاق سوخت و شیر خشک اختصاص داشت.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23122