اولین جلسه هیأت اندیشه‌ورز پایگاه بسیج غدیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

اولین جلسه هیأت اندیشه‌ورز پایگاه بسیج غدیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

اقتصاد پنهان- در اولین جلسه هیأت اندیشه ورز پایگاه مقاومت بسیج غدیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛ راهبردنگاری، راهبرداندیشی، ترسیم وضعیت موجود، پیش‌بینی وضعیت آینده و ترسیم وضعیت مطلوب پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان اهداف و اصلی‌ترین وظایف هیأت مذکور در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب مطرح شد.

چهارشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، اولین جلسه هیأت اندیشه‌ورز پایگاه بسیج غدیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

در دنیای امروز، فرایند سیاستگذاری و تصمیم‌گیری در سطوح مختلف به سازماندهی ویژه‌ای نیاز دارد.

تحولات سریع جهانی و ابعاد روزافزون توسعه از عواملی هستند که ضرورت تدوین سریع سیاست‌ها و الگوهای تصمیم‌گیری را مشخص می‌کنند؛ امری که بدون  استفاده وسیع از ایده‌های نو و مستندسازی و جمع بندی تجارب و نظرات خبرگان و افراد خلاق، میسر نیست.

سرعت تغییرات محیطی و به وجود آمدن نیازهای مقطعی در عصر جدید، موجب شده که در اغلب موارد سازمان‌ها از اندوخته‌های فکری پیشینیان استفاده کنند و به دلیل ‌بی‌توجهی به سرمایه‌گذاری بنیادی فکری، سرمایه گذشته ناخواسته در سطح وسیعی به مصرف رسیده و سازمان درگیر روزمرگی می‌شود.

در ادبیات مدیریت غرب، اتاق فکر با نام هایی از قبیل تینک تنک، اندیشگاه و فکرانباره نیز شناخته می شود. اتاق فکر ساختاری است که با تقویت رویکرد جمع اندیشی، باعث خروج مدیران و سیاستگذاران از روزمرگی در تصمیم گیری، می‌شود.

طبق بیانات فرماندهی معظم کل قوا، "«هیئت‌های اندیشه‌ورز» از «اتاق فکر» خیلی گویاتر است. ما هیئت‌های اندیشه‌ورز لازم داریم. کجا؟ در دو نقطه: یکی در رأس، یکی در لایه‌ها... هئیت اندیشه‌ورز در بالاترین ستوه که برای کل بسیج، بنشینند و راهبرد نگاری کنند. این جا من مایل نیستم تعبیر استراتژیست را به کار برم. راهبرد نگار، راهبرد اندیش. جزو چالش‌های اساسی یک ملت است، ملتی که مثل مرداب یک جا نمانده، مثل یک رودخانه است. ما در حال جریانیم."

بر همین اساس پس از بررسی و تصویب طرح تشکیل هیأت اندیشه‌ورز در پایگاه مقاومت بسیج غدیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در اولین نشست این هیأت، رضا موسی‌زاده، مسؤول هیأت اندیشه‌ورز این پایگاه، ضمن تبیین ابعاد هیأت مرکزی و هیأت‌های تخصصی ذیل آن، راهبردنگاری، راهبرداندیشی، ترسیم وضعیت موجود، پیش‌بینی وضعیت آینده و ترسیم وضعیت مطلوب پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به عنوان اهداف و اصلی‌ترین وظایف هیأت مذکور در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب مطرح کرد.

همچنین حمیدرضا دهقانی‌نیا، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج غدیر ستاد، بر ضرورت مسئله‌یابی توسط هیأت‌های اندیشه‌ورز تخصصی، با استفاده از ظرفیت‌های فکری بسیج، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کمیسیون‌های استانی، به عنوان اولین گام اساسی تأکید نمود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23121