آغاز طرح تبادل اطلاعات سامانه انبارهای مناطق آزاد با سامانه جامع تجارت

آغاز طرح تبادل اطلاعات سامانه انبارهای مناطق آزاد با سامانه جامع تجارت

اقتصاد پنهان- از تاریخ ۱۱ /۱۱ /۱۳۹۹ ارتباط وب‌سرویس و مستقیم انبارهای بنادر مستقر در مناطق با سامانه جامع تجارت قطع می‌شود. پس از این تاریخ اطلاعات همه این انبارها در سامانه جامع انبارهای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ثبت و ارسال آن به سامانه جامع تجارت از این طریق خواهد بود.

چهارشنبه، ۰۸ بهمن ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، جلسه بررسی آخرین وضعیت راه‌اندازی سامانه انبارهای تحت مالکیت صاحبان واحدهای صنفی، صنعتی و تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در محل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.

در این جلسه ضمن تأکید بر استمرار شناسایی و ثبت همه انبارهای واحدهای صنفی، صنعتی و تجاری موجود در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سامانه جامع انبارهای مناطق به نشانی wms.freezones.ir و ایجاد یکپارچگی در مناطق و تسریع در تکمیل پنجره واحد آن‌ها؛ پیگیری جدی برای ثبت انبارهای باقیمانده در مناطق آزاد قشم، کیش و اروند و ارائه گزارش آن به نهادهای نظارتی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از تکالیف دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تقریر شد.

قطع ارتباط وب‌سرویس و مستقیم انبارهای بنادر با سامانه جامع تجارت و ثبت اطلاعات همه انبارهای واحدهای صنفی، صنعتی و تجاری مستقر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در سامانه جامع انبارهای مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و ارسال آن به سامانه جامع تجارت از این طریق پس از رونمایی از سامانه های الکترونیکی و هوشمند مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تاریخ 11 /11 /1399، از مهم‌ترین تصمیمات این جلسه بود.

این تصمیم بر اساس بند (ج) ماده 18 آیین نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تبصره ذیل آن گرفته شده است.

همچنین با تصمیم اعضای جلسه مستند به بند (ث) ماده 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آیین نامه اجرایی آن مبنی بر ارسال اطلاعات انبارهای موجود در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی به سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا؛  ضمن فعال‌سازی همه خدمت‌های مورد نیاز، بستر تبادل اطلاعات سامانه انبار مناطق و سامانه جامع انبارها از طریق شبکه ملی اطلاعات و CIX و بیتای وزارت امور اقتصادی و دارایی فراهم خواهد شد.

این جلسه با حضور مشاورین و مدیران ارشد دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، مدیرکل امور بندری و مدیرکل فاوای سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی به ریاست زارعی مدیرکل امور اقتصادی و بهبود فرآیندهای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در محل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23120