رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد:

پیگرد قانونی دستگاه‌های کم‌کار در اجرای طرح فروش سوخت مرزی

پیگرد قانونی دستگاه‌های کم‌کار در اجرای طرح فروش سوخت مرزی

اقتصاد پنهان- رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تأکید کرد: در اجرای طرح فروش سوخت مرزی(رزاق) علاوه بر مطالبه جدی از دستگاه‌های ذی‌ربط، پیگرد قانونی دستگاه‌های کم‌کار نیز در دستور کار این ستاد قرار گرفته است.

يکشنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، علی مؤیدی خرم‌آبادی صبح امروز(یک‌شنبه) در جلسه شورای اداری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بیان اهمیت سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند در کاهش قاچاق کالا و ارز از صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش چشمگیر قاچاق فرآورده‌های نفتی در دو سال اخیر خبر داد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این رابطه به اجرای طرح فروش سوخت مرزی با عنوان طرح رزاق اشاره کرد و گفت: در این طرح که به صورت آزمایشی در شرق کشور در حال اجراست بخش خصوصی به‌طور رسمی از دولت سوخت را می‌خرد و برای فروش آن در نقطه صفر مرزی با قیمت تعیین شده اقدام می‌کند.

وی با تأکید بر هم‌افزایی جدی در اجرای طرح رزاق گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص اجرای دقیق این طرح علاوه بر مطالبه جدی از دستگاه‌های ذی‌ربط، پیگرد قانونی دستگاه‌های کم‌کارکرد را نیز در دستور کار قرار داده است.

مؤیدی خرم‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره دانشجویی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تقدیر از عوامل برگزاری آن، تداوم و توسعه برنامه‌های علمی و پژوهشی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را خواستار شد.

همچنین رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز موفقیت طرح رجیستری در کاهش قاچاق تلفن همراه را مورد توجه قرار داد و گفت: سیستمی کردن امور، هماهنگی بین دستگاه‌ها و نظارت دقیق بر فرایندها تنها راه مبارزه با قاچاق است.

وی در پایان با ابراز خرسندی از تلاش کارکنان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر صیانت، حفاظت و تکریم کارکنان ستاد تأکید کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23114