معاون استاندار چهارمحال و بختیاری:

مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از راه‌های موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی است

مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از راه‌های موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی است

اقتصاد پنهان- معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از راه‌های موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت: شخصی که اقدام به قاچاق کالا و ارز می‌کند به اقتصاد و تولید ملی ضربه می‌زند.

سه شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری چهارمحال و بختیاری، جعفر مردانی، امروز(سه‌شنبه) در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با اشاره به اینکه قاچاق کالا و ارز یکی از جرایم سازمان یافته است، اظهار کرد: این مسئله باتوجه به چالش‌ها و نقاط ضعف موجود در کشور در حال گسترش است و بخش قابل توجهی از تجارت خارجی و تولید ناخالص داخلی کشور را در برمی‌گیرد.

معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: قاچاق کالا ناشی از عوامل گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، حقوقی، قضایی و انتظامی است، همچنین این مسئله تاثیرات سویی در تولید، تجارت قانونی، اشتغال و سرمایه‌گذاری دارد، بنابراین طبق فرموده مقام معظم رهبری باید نهادهای متولی در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایفای نقش کنند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی یکی از نیازهای ضروری در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، عنوان کرد: دستگاه‌ها و ارگان‌هایی از جمله بسیج، صدا و سیما، رسانه‌ها، آموزش و پرورش، ائمه جمعه و جماعات می‌توانند نقش موثری در آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی در این موضوع داشته باشند.

معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک اقدام شایسته در راستای تحقق عدالت اجتماعی است، برای موفقیت در عرصه مبارزه، باید به‌دنبال شیوه‌های نوین باشیم تا بتوانیم گام‌های موثری برداریم.

وی در پایان تاکید کرد: در شرایط تحریم‌های ظالمانه و فشارهای استکبار جهانی بر جمهوری اسلامی، قاچاق کالا و ارز به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند، نباید اجازه دهیم این عده به اقتصاد و تولید در کشور ضربه بزنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23109