توسعه زیرساخت‌ها برای کمک به ارتقاء جایگاه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی

توسعه زیرساخت‌ها برای کمک به ارتقاء جایگاه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی

اقتصاد پنهان- استاندار خراسان جنوبی در دیدار با رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسعه زیرساخت‌ها برای کمک به ارتقاء جایگاه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان را پیگیری کرد.

سه شنبه، ۲۳ دی ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، ملانوری در این دیدار به موقعیت جغرافیایی استان اشاره کرد و گفت: قرار گرفتن استان در مسیر کریدورهای اصلی کشور، شرایط خاصی را بر محورهای مواصلاتی حاکم کرده است.
وی تصریح نمود: مرزی بودن استان و داشتن طولانی‌ترین مرز مشترک با افغانستان که مراودات تجاری با این کشور را به همراه دارد، نیز شرایط ویژه‌ای را برای خراسان جنوبی رقم زده است.

استاندار اظهار داشت: این شرایط سبب شده، خراسان‌ جنوبی، ناخواسته در مسیر انتقال کالاهای قاچاق از مرزهای جنوبی به مناطق میانی و شمالی کشور قرار گیرد.

ملانوری تشدید قاچاق کالا و ارز و بالطبع افزایش مأموریت‌ها برای مهار این آسیب را از پیامدهای این موقعیت جغرافیایی برشمرد.

وی بالا بردن ضریب سازمانی کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان از درجه 2 به درجه یک را خواستار شد و گفت: این ارتقاء، افزایش حجم اعتبارات، تعداد پست‌های سازمانی و آمار 
نیروها را به همراه دارد که قطعاً در گسترش سطح خدمات مؤثر است.

استاندار به ساختمان نیمه‌کاره کمیسیون استان اشاره کرد و اظهار داشت: این ساختمان در حال حاضر 96 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

ملانوری بر ضرورت تکمیل و بهره برداری از این ساختمان تأکید کرد و ادامه داد: در مذاکرات قبلی، برای تکمیل این پروژه 200 میلیون تومان وعده داده شد که تخصیص آن می‌تواند، این ساختمان را تا پایان سال به نتیجه برساند.

استاندار با تصریح بر ضعیف بودن زیرساخت‌ها در گلوگاه دیهوک گفت: این گلوگاه در محور مواصلاتی بندرعباس - خراسان رضوی و استان‌های میانی قرار گرفته است.

ملانوری، ایجاد نمایندگی گمرک و احداث انبار ذخیره کالای قاچاق را راهکارهایی برای کمک به ارتقاء شرایط و توانمندی این گلوگاه در مقابله با قاچاق عنوان کرد.

وی افزود: احداث انبار با وجود حجم کالایی که در این گلوگاه شناسایی می‌شود، از نیازهای ضروری است.

شایان ذکر است: مؤیدی خرم‌آبادی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در این دیدار، دستورات لازم برای تحقق مطالبات استان و درخواست‌های ارائه شده را صادر نمود.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23097