مدیرکل هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی قاچاق:

۳۰۰ سایت فروشنده پوشاک قاچاق از دسترس خارج شد

۳۰۰ سایت فروشنده پوشاک قاچاق از دسترس خارج شد

اقتصاد پنهان- مدیرکل هماهنگی امور مقابله و رصد جریان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه تا به حال ۳۰۰ وبسایتی که برندهای غیرمجاز به فروش می‌رساندند با دستور دادستانی کشور مسدود شده‌اند، گفت: تمام پوشاک با برند آدیداس، نایکی، زارا و دیزل قاچاق هستند.

دوشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، یاسر سوادکوهی درباره طرح مقابله با قاچاق پوشاک، گفت: این طرح در سه مرحله حقیقی پیگیری می‌شود؛ مرحله اول مبادی ورودی، مرحله دوم دپو و انبارش و مرحله سوم گلوگاه عرضه است.

وی با بیان اینکه طرح مبارزه با قاچاق پوشاک از اوایل دی ماه شروع شده است گفت: این طرح را با شدت ادامه می‌دهیم و هدف ما از این برخوردها فقط برخورد سلبی نیست بلکه با پیوست‌های فرهنگی و هماهنگی‌هایی که با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام دادیم در صدد هستیم که در سال جهش تولید رفتار فروشندگان را تغییر دهیم تا آنها کالای ایرانی به فروش برسانند.

300 سایت فروشنده پوشاک قاچاق از دسترس خارج شد

مدیرکل هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی قاچاق ادامه داد: کالای قاچاق را در فضای مجازی نیز دنبال می‌کنیم و تا به حال 300 وبسایت که برندهای غیرمجاز به فروش می‌رساندند با دستور دادستانی کشور مسدود شده‌اند.

وی افزود: 80 درصد فروشگاه‌هایی که سال گذشته به دلیل عرضه پوشاک قاچاق، با آنها برخورد شده است در حال حاضر پوشاک با برند ایرانی عرضه می‌کنند.

سوادکوهی با اشاره به ظرفیت‌های داخلی برای تولید پوشاک گفت: در جلساتی که با اتحادیه‌های تولیدی پوشاک داشتیم به این نتیجه رسیدیم که پوشاک ایرانی توانایی رقابت با پوشاک خارجی را دارد و توان افزایش تولید نیز وجود دارد و ما تمام حمایت خود را خواهیم کرد تا بازار شب عید را تحویل محصولات داخلی دهیم و از قاچاق پاک کنیم.

مدیرکل هماهنگی امور مقابله و رصد جریان مالی قاچاق در پاسخ به این سوال که پوشاک قاچاق چگونه قابل شناسایی است گفت: مرکز استعلام ایرانی یا خارجی بودن کالا وزارت صنعت، معدن و تجارت است؛ بر اساس ماده 23 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هر پوشاک باید یک شناسه منحصر به فرد داشته باشد و هر پوشاکی که فاقد شناسه باشد از نظر ما قاچاق است.

تمام پوشاک با برند آدیداس، نایکی، زارا و دیزل قاچاق هستند

وی در پاسخ به این سوال که کدام یک از برندهای کشور به صورت قطعی قاچاق هستند، گفت: 90 برند قاچاق در بازار پوشاک کشور وجود دارد که از جمله آنها آدیداس، نایکی، زارا و دیزل هستند؛ از سال 96 ثبت سفارش این برندها متوقف شد بنابراین تمام کالاهایی که با این برندها در بازار داخل وجود دارند قاچاق هستند.

مردم اگر دنبال افزایش اشتغال هستند، فروشندگان کالای قاچاق را معرفی کنند

سوادکوهی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چگونه می‌توان تخلف فروش کالای قاچاق را گزارش کرد، گفت: مردم اگر می‌خواهند وضعیت اشتغال جوانان ایرانی بهبود پیدا کند و نرخ بیکاری بیشتر نشود، باید نسبت به کالاهای قاچاق با حساسیت و مسئولیت برخورد کرده و در مواجهه با آن بی‌تفاوت نباشند؛ از این رو مردم می‌توانند در وبسایت اقتصاد پنهان بدون ذکر نامشان پیام بگذارند و فروشنده پوشاک قاچاق را معرفی کنند، البته به صورت کتبی نیز ارسال گزارش به اداره کل هماهنگی امور مقابله و رصد جریان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز (به شماره تلفن 88714107) مقدور است، در صورتی که گزارشی به ما برسد پیگیری خواهیم کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هدف ما از برخورد با کالای قاچاق در سال جاری کمک به تقویت تولید است، انتظار ما از اتحادیه تولیدکنندگان نیز اینست که کالای باکیفیت تولید کنند تا مردم به خرید آن ترغیب شوند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23096