معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل:

جلوگیری از قاچاق کالا برای کاهش خروج ارز با جدیت انجام می‌شود

جلوگیری از قاچاق کالا برای کاهش خروج ارز با جدیت انجام می‌شود

اقتصاد پنهان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: جلوگیری از قاچاق کالا از استان برای کاهش خروج ارز با جدیت انجام می شود.

يکشنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز ندایی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان افزود: حفظ و جذب ارز برای کشور و استان از اهمیت بالایی برخوردار بوده و  هرگونه قاچاق کالا در استان حتی به تعداد محدود تحت پیگیری خواهد بود.

وی بیان کرد: در خصوص صدور تولیدات استان به سایر استان‌های کشور نیز باید بر اساس اولویت‌ها، نیازسنجی و با اخذ مجوزها انجام تا تعادل در بازار نیز حفظ شود.

معاون استاندار اردبیل با اشاره به راه‌اندازی سامانه شناسه‌دار کردن اقلام از جمله پوشاک و لوازم خانگی، هدف از راه‌اندازی این سامانه را جلوگیری از قاچاق کالاها عنوان کرد.

ندایی همکاری دستگاه‌های مرتبط را برای اطلاع‌رسانی در خصوص این سامانه به مردم و تولیدکنندگان مورد تاکید قرار داد و خواستار ثبت کالاهای تولیدی از قبیل پوشاک و لوازم خانگی در این سامانه شد.

در این جلسه تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، گمرک و اداره صنعت، معدن و تجارت استان گزارش اقدامات خود را در خصوص مقابله با قاچاق ارائه کردند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23094