کشف حدود ۵ میلیون نخ سیگار خارجی قاچاق در هرمزگان

کشف حدود ۵ میلیون نخ سیگار خارجی قاچاق در هرمزگان

اقتصاد پنهان- پلیس امنیت اقتصادی استان هرمزگان از کشف ۴ میلیون و ۹۹۰ هزار نخ انواع سیگار خارجی قاچاق، توقیف یک فروند شناور و ۷ دستگاه خودرو طی ماه گذشته در این استان خبر داد.

دوشنبه، ۰۱ دی ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در پی شناسایی مرزهای آبی استان هرمزگان به عنوان یکی از مبادی اصلی ورود غیرمجاز فرآورده‌ای دخانی قاچاق  به کشور پلیس امنیت اقتصادی استان طرح تشدید اقدامات کنترلی در آب‌های ساحلی این استان را ابلاغ کرده است.

در همین رابطه مأموران گشت دریایی ناوگروه لارک پایگاه دریابانی قشم حین گشت‌زنی در محدوده حوزه استحفاظی لافت از قشم به سمت سواحل بندر خمیر در مواجهه با یک فروند شناور موتور سنگین مظنون به حمل کالای قاچاق با قصد نزدیک شدن به سواحل خورموریس برای تخلیه کالا اقدام به تعقیب آن نمودند.

بر اساس این گزارش مأموران دریابانی پس از واکنش تهاجمی شناور حامل کالا سرانجام طی یک عملیات مسلحانه موفق به توقیف آن در آب‌های ساحلی استان هرمزگان شدند.

در بازرسی از این لنج 150 کارتن سیگار شامل 820 هزار نخ سیگار با نشان تجاری امگا و 680 هزار نخ سیگار با نشان تجاری ویلیامز کشف شد.

همچنین در هفته گذشته مأموران فرماندهی انتظامی این استان موفق به  شناسایی یکی دیگر از عوامل قاچاق سازمان‌یافته سیگار از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس شدند.

در بازرسی از محل سکونت این فرد 1 میلیون و 780 هزار نخ انواع سیگار قاچاق به ارزش تقریبی 13 میلیارد و 350 میلیون ریال کشف و دو دستگاه خودروی سوار توقیف شد.

مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان بندر لنگه نیز ضمن شناسایی یکی از شبکه‌های قاچاق سیگار، محموله بزرگی را حین جابجایی با چندین دستگاه خودرو شوتی از محور بندرلنگه به سمت شهرستان پارسیان طی یک عملیات توقیف کردند.

در بازرسی از خودروهای این کاروان 1 میلیون و 710 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق با نشان‌های تجاری آریزونا و اسکار به ارزش تقریبی 13 میلیارد و 680 هزار ریال کشف شد.

در این عملیات 5 دستگاه خودروی حامل سیگار قاچاق نیز توقیف شد.

بر اساس این گزارش پرونده‌های مربوط به این کشفیات در شعب ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان در حال رسیدگی است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23073