۹۴۵ راس دام قاچاق در نقاط مرزی کرمانشاه کشف شد

۹۴۵ راس دام قاچاق در نقاط مرزی کرمانشاه کشف شد

اقتصاد پنهان- فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه با اشاره به ۲ عملیات توسط مرزبانان پاوه و ثلاث‌باباجانی گفت: در این عملیات‌ها ۹۴۵ رأس دام قاچاق به ارزش ۹۰ میلیارد ریال کشف شد.

سه شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سردار یحیی الهی در این خصوص اظهار داشت: نیروهای مرزبانی شهرستان های پاوه و ثلاث باباجانی در راستای مبارزه جدّی با قاچاق موفق به کشف تعداد قابل توجهی احشام شدند.

وی ادامه داد: مرزداران شهرستان های یاد شده در این عملیات موفق به کشف 540 رأس گوسفند، 353 رأس گاو و گوساله و 57 رأس بز شدند

سردار الهی تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان ارزش احشام قاچاق کشف شده به حدود 90 میلیارد ریال می رسد.

فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه در پایان از دستگیری12 قاچاقچی خبر داد و گفت: این افراد پس از تشکیل پرونده برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضایی شدند.

همچنین رییس پلیس امنیت اقتصادی استان کرمانشاه پیشتر از رشد 24 درصدی کشفیات دام قاچاق در هفت ماه سپری شده از سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت سه هزار و 579 راس دام و طیور از قاچاقچیان کشف شد در حالی که کشفیات مدت مشابه سال گذشته 2 هزار و 894 راس بود.

سرهنگ جلیل سلطانی ادامه داد: بیشترین دام های کشف شده در این مدت گوسفند 2 هزار و 542 راس، طیور 933 قطعه و گاو 101 راس بوده است.

وی همچنین ارزش احشام قاچاق کشف شده را بالغ بر 61 میلیارد و 960 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: ار نظر ارزش ریالی نیز امسال نسبت به سال گذشته هشت درصد رشد داشته ایم.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23069