رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده خبر داد:

اتخاذ تصمیماتی درباره ممنوعیت جابجایی دام زنده در کشور

اتخاذ تصمیماتی درباره ممنوعیت جابجایی دام زنده در کشور

اقتصاد پنهان- رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده گفت: به تازگی در سازمان دامپزشکی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیماتی مبنی بر ممنوعیت جابجایی دام زنده در کشور اتخاذ شده است.

دوشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان به نقل از صدا و سیما، منصور پوریان از وجود 335 هزار رأس گوساله پرواری و 70 میلیون رأس گوسفند در کشور خبر داد و افزود: باوجود تمامی این تولیدات قیمت گوشت قرمز در بازار مصرف همچنان بالاست، که این گرانی متأثر از عوامل مختلفی است و این عوامل هیچ وقت نگذاشته بازار گوشت به ثبات برسد.

وی افزود: به تازگی در سازمان دامپزشکی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصمیماتی مبنی بر ممنوعیت جابجایی دام زنده در کشور اتخاذ شده است.

رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام زنده گفت: متأسفانه طی یک ماه گذشته به صورت بی رویه در تمامی شهرها و استان‌های کشور این اتفاق افتاد و سبب شده بازار با کمبود و جهش قیمت مواجه شود.

پوریان اظهار داشت: قیمت منطقی هر کیلوگرم دام سبک در شرایط حاضر 40 و دام سنگین 35 هزار تومان است.

وی در ادامه با بیان اینکه کمبود دام و گوشت گرم در کشور وجود ندارد و ذخایر گوشت منجمد نیز در سردخانه‌ها کامل است، گفت: وقتی بازار خوبی داشته باشیم تولید نیز مطلوب خواهد بود و زمانی که تعادل در بازار به هم بخورد تولید نیز آسیب پذیر می‌شود.

رئیس شورای تأمین‌کنندگان دام افزود: قبل از اینکه عرضه و تقاضا در گوشت قرمز دچار مشکل شود باید تدابیر و تصمیم‌های لازم و ضروری گرفته شود تا بازار دچار هیجانات کاذب نشود.

وی یادآور شد: هم اکنون قیمت‌ها با منطق مصرف‌کننده همخوانی ندارد که این مسئله باعث کاهش مصرف گوشت قرمز در کشور شده است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23012