دومین نشست کارگروه بین الملل مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

دومین نشست کارگروه بین الملل مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد

اقتصاد پنهان- در دومین نشست کارگروه بین‌الملل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاثیر قاچاق بر روابط ایران و افغانستان و آینده روابط دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت.

دوشنبه، ۰۵ آبان ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان،  در این نشست ضرورت گسترش همکاری‌های هرچه بیشتر با افغانستان در حوزه¬های مختلف مورد تأکید قرار گرفت.

در همین رابطه با ملاحظه سهم 26 تا 33 درصدی جمهوری اسلامی ایران از بازار 11 میلیارد دلاری افغانستان، بر حفظ این مزیت و ایجاد بسترهای لازم برای گسترش هرچه بیشتر تجارت رسمی و قانونی به عنوان یک ضرورت جدی تأکید شد.

افزایش کیفیت محصولات صادراتی به افغانستان و گفتگو برای سامان‌دهی هرچه بهتر بازراچه‌های مرزی از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در این نشست بود.

همچنین موضوع بهبود نظام آماری در ارتباط با صادرات و واردات کالا و کاهش اختلافات موجود در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این نشست به ریاست معاون امور مقابله و هماهنگی حقوقی ستاد مبارزه  با قاچاق کالا و ارز با حضور نمایندگان دستگاه ها و سازمان‌های عضو ستاد از جمله وزارت امور خارجه، وزارت دادگستری، وزارت امور اقتصاد و دارایی، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت اطلاعات، وزارت نفت، بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت، سازمان ملی استاندارد،گمرک، پلیس امنیت اقتصادی و اتاق بازرگانی ایران تشکیل شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23011