استاندار کردستان:

سهم سوخت مرزنشینان کردستان واریز می‌شود

سهم سوخت مرزنشینان کردستان واریز می‌شود

اقتصاد پنهان- استاندار کردستان گفت: سهم سوخت مرزنشینان استان به زودی و از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها به حساب مرزنشینان واریز می‌شود.

يکشنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مرادنیا در پنجمین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: باتوجه به شرایط تحریمی که در آن قرار داریم یکی از مسائل نگران کننده‌ای که به جهت کمبود منابع ارزی کشور وجود دارد؛ بحث دارو است، لذا لازم است که نیروهای انتظامی با هرگونه قاچاق دارو با جدیت برخورد کنند.

وی عنوان کرد: باتوجه به تحریم حاکم بر کشور و همچنین وجود ویروس کرونا و وضعیت بیمارستان‌ها بحث تامین و مبارزه با قاچاق دارو بسیار حائز اهمیت است زیرا قاچاق دارو با قاچاق سایر کالاها متفاوت است و قاچاق دارو به نحوی تهدید سلامت مردم نیز محسوب می‌شود.

مرادنیا در خصوص بحث سوخت کامیون‌ها تصریح کرد: مسئله‌ای که در آن کوتاهی شده و مصوبه این جلسه خواهد بود این است که برابر طرح پایش صورت بگیرد تا مشکلاتی در این خصوص برای بخش حمل‌ونقل و قشر رانندگان در سطح استان وجود نداشته باشد.

وی در خصوص فروش سوخت مرزنشینان تاکید کرد: در شش ماهه نخست سال جاری سهم سوخت مرزنشینان به حساب سازمان هدفبندی واریز و به زودی از طریق سازمان هدفمندی به حساب مرزنشینان واریز خواهد شد.

استاندار کردستان در خصوص بازگشایی بازارچه‌ها خاطرنشان کرد: باتوجه به پیگیری‌هایی که صورت گرفته امید است جزو اولین استان‌هایی باشیم که موضوع بازگشایی بازارچه‌ها را در دستور کار داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان نیز در این جلسه گفت: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده قاچاق کالا و ارز در استان 125 میلیارد و 236 میلیون تومان بود که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: بیشترین درصد رشد پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در استان مربوط به فرآورده‌های نفتی با 190 درصد، احشام با 45 درصد و لوازم آرایشی و بهداشتی 39 درصد است.

فرمانده انتظامی کردستان افزود: میزان رشد پرونده های قاچاق حوزه لوازم خانگی در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 19 درصد بوده است.

سردار آزادی یادآور شد: تعداد 43 فقره پرونده بالای پنج میلیارد ریال طی این مدت در استان تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 16 درصد بیشتر است.

وی با بیان اینکه 117 فقره پرونده با ارزش بالای یک میلیارد ریال هم در استان تشکیل شده است، اعلام کرد: طی 6 ماهه نخست امسال 26 باند اصلی قاچاق کالا و ارز در استان متلاشی شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم در این جلسه از اجرای طرح هویت دار کردن دام به منظور تهیه آمار واقعی دام‌های استان و جلوگیری از قاچاق در استان خبر داد.

محمدفرید سپری گفت: تاکنون 101 هزار و 840 راس دام استان پلاک‌کوبی شده که این تعداد حدود پنج درصد جمعیت دامی استان را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: متوسط هزینه پلاک‌کوبی هر دام سبک هفت هزار تومان و هر دام سنگین هم 67 هزار تومان است علاوه بر این هزینه بیمه اجباری هر دام سبک سه هزار و 400 تومان و هر راس دام سنگین هم 60 هزار تومان است.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/23001