سخنگوی گمرک خبر داد:

رجیستر تلفن همراه مسافری صرفا در مبادی ورودی و حضوری انجام می‌شود

رجیستر تلفن همراه مسافری صرفا در مبادی ورودی و حضوری انجام می‌شود

اقتصاد پنهان- لطیفی گفت: از ۱۲ مهر ماه رجیستر تلفن همراه مسافری صرفا در مبادی ورودی و به صورت حضوری خواهد بود، مسافران مدارک خرید را به همراه داشته باشند.

سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سیدروح اله لطیفی، سخنگوی گمرک، اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بند 1-الف  مصوبه شماره 32051/99در 27 مرداد ماه  و در راستای جلوگیری از سواستفاده از اطلاعات مسافرین ورودی برای رجیستری گوشی تلفن همراه ،اظهار و ثبت تلفن همراه مسافرین،  صرفا در محل مبادی ورودی کشور و پس از احراز هویت دقیق و تشخیص غیرتجاری بودن و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورودبه کشور انجام شود .

وی افزود: برابر مندرجات متن مصوبه مذکور، پس ازدوازدهم مهر ماه ،  هرگونه ثبت غیر حضوری تلفن همراه مسافری وبعد از خروج از گمرکات اجرایی مبادی ورودی ، توسط مسافرین ممانعت به عمل می‌آید.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک تصریح کرد: از 12 مهر ماه کارشناسان گمرک در گیت های ورودی مبادی مربوطه حاضر خواهند شد و به ارائه خدمات و انجام تشریفات گمرکی براساس این مصوبه با رعایت کامل مقررات خواهند پرداخت.

وی در پایان گفت: مسافرین اسناد و مدارک خرید تلفن را با خود به همراه داشته باشند تا در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه ارزش گمرک همکاران ما  نسبت به پذیرش ارزش کالا و ادامه تشریفات گمرکی اقدام  کنند تا پس از آن  دفتر تعیین ارزش گمرک، تصمیمات لازم را اخذ کند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22974