کولبری در کردستان صرفا برای امرار معاش است

کولبری در کردستان صرفا برای امرار معاش است

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: کولبری صرفا برای امرار معاش انجام می‌شود.

چهارشنبه، ۲۶ شهريور ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

علی خداویسی امروز(چهارشنبه) در نشست هم فکری و هم افزایی با مدیران موسسه ها و سازمان های مردم نهاد استان کردستان اظهار کرد: پیشگیری از ورود قاچاق کالا موثرتر از  مقابله با قاچاق است.

وی عنوان کرد: متاسفانه افزایش آمار کشفیات قاچاق زنگ خطری برای بالارفتن تقاضا در جامعه است و  شناسایی عوامل موثر بر افزایش تقاضا در بین مردم باید شناسایی شود.

خداویسی تاکید کرد: کولبری در کردستان صرفا برای امرار معاش است و آن قاچاق سازمان‌یافته‌ای که در مرزهای جنوبی و شرقی کشور که میلیاردها میلیارد سرمایه از کشور خارج می‌شود به هیچ‌وجه در استان کردستان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه قاچاق در استان صرفا برای امرار معاش صورت می‌گیرد گفت: برای نمونه در بحث قاچاق سوخت ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد طی سال گذشته حدود 25 میلیون لیتر از طریق سیستان و بلوچستان خارج شده است، این در حالی است که در استان کردستان قاچاق سوخت به یک میلیون لیتر هم نرسیده است.

علی خداویسی در ادامه تصریح کرد: دولت امروز به این نتیجه رسیده است که به تنهایی قادر به مبارزه و پیشگیری از قاچاق نخواهد بود.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز کردستان بیان کرد: پیگیری و جدیت در بحث پیشگیری از قاچاق در استان نیازمند برگزاری جلسات مکرر با خروجی‌های موثر است.
علی خداویسی خاطرنشان کرد: شاید هنوز نتوانسته ایم دردی از کولبرها و مشکلاتشان دوا کنیم اما سعی در شناسایی نیازهای آن‌ها و تلاش برای رفع آن می‌تواند قدم موثری در بحث کولبری باشد لذا از سازمان‌های مردم نهاد استان خواهشمندم که به عنوان یک هم استانی دست به دست هم بدهیم و دین خود را به استان ادا کنیم.

وی در پایان یادآورشد: اگر کودک ما از همان کودکی یاد نگیرد که یکسری مسائل را رعایت کند، در دوران بزرگ سالی نمی‌توان کاری کرد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22953