استاندار همدان تأکید کرد:

اتمام طرح پلا‌کوبی دام‌ها تا پایان سال ۹۹

اتمام طرح پلا‌کوبی دام‌ها تا پایان سال ۹۹

اقتصاد پنهان- استاندار همدان با تأکید بر تسریع در روند پلاک‌کوبی دام‌های سبک و سنگین استان گفت: تا ماه آینده ۵۰ درصد دام‌ها و تا پایان سال تمام دام‌ها باید هویت‌دار شوند.

سه شنبه، ۱۸ شهريور ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، سیدسعید شاهرخی عصر امروز (سه‌شنبه) در سومین نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان در سال 99، ضمن تأکید بر مبارزه بی امان با پدیده قاچاق گفت:  برخورد قهری با افراد فاقد هویت و فروشندگان کالای قاچاق در فضای مجازی می‌بایست با مدیریت بازار همراه باشد.

وی اضافه کرد: یکی از مزیت‌های برجسته استان همدان همراهی اصناف با کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وجود بازاریان متدین و باانصاف است که باید این را قدر بدانیم.

استاندار همدان بر ضرورت تامین مایحتاج و کالاهای ضروری مردم تأکید کرد و افزود: با توجه به اطلاعات به دست آمده از موجودی انبارها، وضعیت استان مطلوب است بنابراین باید در کنار نظارت بر فرایند توزیع، جلب رضایت توزیع‌کنندگان و کسبه مد نظر مسؤولان قرار گیرد.

شاهرخی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، همچنان نظارت بر تامین کالاهای سلامت محور مورد تاکید است هر چند کالاهای مورد نیاز در داخل استان تولید می‌شود.

وی بیان کرد: حمایت از تولید، توزیع و مصرف‌کننده نیز باید مد نظر قرار گیرد و هرچند کمبود کالا جدی و ملموس نیست اما قیمت‌ها را باید با دقت رصد کرد.

استاندار همدان افزود: انتطار می رود تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان وضعیت مصرف‌کنندگان را درک و بازاریان خودشان با افرادی که دنبال بدنام کردن آنها هستند برخورد کنند.

شاهرخی یادآوری کرد: از سال گذشته چالش قیمت گوشت و خروج دام از استان به سمت کشورهای همسایه وجود داشت که در این خصوص با ایجاد محدودیت‌هایی از قاچاق دام جلوگیری شد؛ هر چند این محدودیت‌ها هم اینک باید رفع و برداشته شود.

وی خواستار تسریع در روند پلاک‌کوبی دام سبک و سنگین شد و گفت: تا ماه آینده 50 درصد دام‌های استان و تا پایان سال تمام دام‌ها باید هویت‌دار شوند.

استاندار همدان ادامه داد: باید با در نظر گرفتن زمان‌بندی دقیق از نیروی بسیج، جمعیت هلال احمر و ظرفیت دهیاران و بخشداران برای شتاب‌بخشی به روند طرح پلاک‌گذاری دام‌ها استفاده شود.

شاهرخی بر اجرای کامل طرح شناسه‌دار کردن لوازم خانگی تأکید و اتمام آن را علی‌رغم همه مسائل و مشکلات موجود از اولویت‌های استان برشمرد و گفت: با توجه به شرایط کشور، باید از تولید داخل حمایت و زمینه احداث و راه اندازی واحدهای تولیدی فراهم شود.

فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم با هدف ترویج مصرف کالای ایرانی و عدم استفاده از کالای قاچاق و مسؤولیت دستگاه‌های فرهنگی استان در این رابطه از دیگر تأکیدات استاندار بود.

وی با بیان اینکه اگر تولید متناسب با تقاضا نباشد با افزایش قیمت مواجه می شویم، افزود: نباید خلاء کمبود کالا با انواع کالای قاچاق جبران شود.

سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان در سال 99، به ریاست استاندار در سالن جلسات شهدای استانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مومیوند، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تشریح اقدامات استان در خصوص اجرای طرح‌های شناسه‌دار کردن لوازم خانگی و پلاک‌گذاری دام از تلاش دستگاه‌های استان در رابطه با موفقیت در مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور قدردانی کرد.

در پایان این جلسه برنامه‌های اجرایی دستگاه‌های عضو کمیسیون در خصوص این طرح‌ها ابلاغ شد.

 

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22944