استاندار کرمان:

جابجایی دام‌ بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می‌شود

جابجایی دام‌ بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می‌شود

اقتصاد پنهان- استاندار کرمان گفت: جابجایی دام‌ها بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می‌شود و دامپزشکی نمی‌تواند برای دام‌های بدون پلاک مجوز صادر کند.

پنجشنبه، ۲۰ شهريور ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمدجواد فدائی در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان افزود: عدم کنترل قاچاق کالا، تاثیر مستقیم بر قیمت کالاها، وضعیت اقتصادی استان و گرانی‌‌ها دارد.

استاندار کرمان پایبندی به تصمیمات و مصوبات کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز را مورد تأکید قرار داد.

وی در ادامه راه‌اندازی معاونت امنیتی اقتصادی ناجای استان را مفید دانست و گفت: ارزش ریالی کشفیات کالاهای قاچاق در سال جاری 65 درصد افزایش داشته که نشان‌دهنده فعالیت نیروها است.

فدائی تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا باید از مبادی صورت گیرد و برخورد با آن در سطح عرضه و فروشگاه‌ها به عهده اصناف و در داروخانه‌ها به عهده وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی است.

استاندار کرمان در ادامه به مصوبات قبلی در خصوص جابجایی دام اشاره داشت و با بیان اینکه جابجایی دام‌ها بدون مجوز دامپزشکی قاچاق محسوب می‌شود اضافه کرد: دامپزشکی نمی‌تواند برای دام‌های بدون پلاک مجوز صادر کند، دام‌های عشایر در صورتی که پلاک‌گذاری نشده باشند، جابجایی آنها منوط به مجوز سازمان عشایری است.

همچنین میرحبیبی، سرپرست پلیس امنیت اقتصادی استان کرمان بیان داشت: امسال نیروی انتظامی برای رسیدگی بیشتر به موضوع قاچاق کالا، پلیس امنیت اقتصادی را در سطح فرماندهی نیروی انتظامی راه‌اندازی کرده که عملکرد خوبی هم در کشفیات کالاهای قاچاق داشته است.

وی ارزش ریالی کشفیات کالاهای قاچاق در سال جاری را با 65 درصد افزایش بیان کرد و گفت: قیمت‌گذاری همانند سال قبل انجام شده و تعداد پرونده‌های بالای 100 میلیون تومان با 19 درصد و پرونده‌های بالای 500 میلیون تومان با 155 درصد رشد همراه هستند.

میرحبیبی از کاهش مقطعی کشفیات بعضی کالاها از جمله فرآورده‌های نفتی و احشام نام برد و گفت: این کاهش در سطح کشوری بوده، اما به نظر می‌رسد دوباره در حال افزایش است.

رییس پلیس امنیتی و اقتصادی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: بیشترین موارد کالاهای قاچاق و کشفیات با ارزش ریالی بالا مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی است، میزان کشفیات پوشاک هم زیاد بوده است.

میرحبیبی با بیان اینکه دام عشایر همچنان مورد سوءاستفاده قاچاقچیان احشام قرار می‌گیرد، گفت: جابجایی دام عشایر باید ساماندهی شود، موارد متعددی داریم که قاچاق احشام را به اسم جابجایی دام عشایر عنوان می‌کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22940