استاندار گلستان:

ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها ضروری است

ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها ضروری است

اقتصاد پنهان- استاندار گلستان با اشاره به اهمیت انبارها در قاچاق کالا اظهار کرد: صاحبان انبار باید انبار خود را در سامانه جامع انبارها ثبت و کد شناسه آن‌را دریافت کنند، در غیر این صورت با مالکان عنوان صاحب مکان تخلف برخورد خواهد شد.

سه شنبه، ۱۸ شهريور ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، هادی حق شناس در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تصریح کرد: در استان بیش از 26 هزار انبار کالا فعال است که کمتر از نیمی از انبارها در سامانه جامع انبارها ثبت شده است و اهتمام در ثبت انبارها در سامانه ضروری است.

وی افزود: همچنین وجود کالا بدون شناسه در مکانی به عنوان انبار تخلف محسوب می‌شود و در صورت کشف, احتکار تلقی شده و برابر مقررات با آن برخورد خواهد شد.

استاندار گلستان ادامه داد: دستگاه های اجرایی موظف اند به ذی نفعانی که انبار ها و کالاهایی در انبارها موجود دارند اطلاع دهند تا آن فضاها را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند و آن را به اطلاع اداره کل صنعت معدن تجارت برسانند.

حق شناس با بیان اهمیت وجود ماهیان خاویاری در دریای خزر گفت: صید ماهیان خاویاری در دریای خزر ممنوع است و میزان ذخایر این ماهیان بیش از 99.8 درصد کاهش یافته و اگر چه گلستان 11 درصد فضای دریایی, خزر را در اختیار دارد اما 40 درصد تولید خاویار بوسیله گلستان انجام می شود و لازم است یگان حفاظت شیلات و سازمان بنادر از تردد قایق های موتوری با قدرت بیش از 200 اسب بخار جلوگیری کند و با صیدهای غیرمجاز برخورد نماید.

وی با اشاره به قاچاق محصولات کشاورزی خاطر نشان کرد: قارچ ترافل به عنوان محصولی که ارزش ریالی آن در خارج از کشور بیش از 100 برابر داخل است برای سودجویان وسوسه‌انگیز است اما برداشت این قارچ به درختان بلوط در جنگل‌های شرقی استان آسیب جدی وارد می‌کند و نیاز است مجازات‌هایی متناسب با نوع جرم تعیین و مجرمان مورد برخورد قاطع قرار گیرند.

استاندار گلستان یادآور شد: پلیس راه باید همچون گذشته مانع تردد ماشین‌های حامل چوب جنگلی شود و اداره کل راهداری نیز در راستای پیشگیری از قاچاق چوب از ارایه بارنامه به  چنین وسایل نقلیه سنگینی جلوگیری کند.

حق‌شناس قاچاق را موضوعی تاثیرگذار بر اقتصاد دانست و افزود: تمامی دستگاه ها موظفند از ظرفیت های قانونی در راستای کاهش قاچاق استفاده کنند.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22933