اهمیت استفاده از ظرفیت مشارکت‌های اجتماعی در پیشگیری و مقابله با قاچاق

اهمیت استفاده از ظرفیت مشارکت‌های اجتماعی در پیشگیری و مقابله با قاچاق

اقتصاد پنهان- مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با برگزاری نشست ملی نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاو ارز امیدواریم گام بزرگ و مهمی در حذف پدیده شوم قاچاق از جامعه، تحقق جهش تولید، سالم سازی و روان‌سازی فعالیت‌های اقتصادی برداشته شود.

چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، مهدی کوشا، مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) در خصوص مردمی کردن مبارزه با قاچاق، گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، امسال نشست ملی نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاو ارز را با حضور اساتید دانشگاه، صاحب‌نظران، خبرگان در این حوزه، بخش مشارکت‌های مردمی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و همچنین برخی از سازمان‌های مردم نهاد فعال برگزار خواهد کرد.

وی در خصوص هدف از برگزاری این نشست، افزود: نتیجه این رویداد منجر به راهکار و تدوین دستورالعملی خواهد شد که نحوه تعامل آحاد مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد با ستاد و بالعکس را در امر پیشگیری و مقابله با قاچاق مشخص خواهد کرد.

کوشا با بیان اهمیت کارگروه فرهنگی و اجتماعی ستاد که برمبنای ماده 4 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ستاد و کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز 31 استان کشور تشکیل شده‌ است، گفت: از وظایف تعریف‌شده برای این کارگروه استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و مشارکت‌های اجتماعی است.

کوشا ادامه داد: در حال حاضر برای تحقق اهداف ستاد، موضوعات تخصصی و کارشناسی در حوزه مشارکت‌های مردمی، در کمیته تخصصی مشارکت‌های مردمی ذیل کارگروه فرهنگی و اجتماعی که با ریاست دبیرکل اسبق و مشاور رییس اتاق اصناف ایران تشکیل شده است، مطرح شده و در خصوص آن تصمیم‌گیری می‌شود.

کوشا خاطرنشان کرد: با برگزاری نشست ملی نقش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاو ارز امیدواریم ضمن دستیابی به یک مدل جامع مشارکت‌های اجتماعی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با بهره‌مندی از ظرفیت عظیم مردم، سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های اجرایی مرتبط، گام بزرگ و مهمی در حذف پدیده شوم قاچاق از جامعه، تحقق جهش تولید، سالم سازی و روان‌سازی فعالیت‌های اقتصادی برداشته شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22901