موانع اجرای آیین‌نامه‌های«ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت زیر ۵۰۰ تن» و «ساماندهی مبادله در بازارچه‌های غیررسمی موقت مرزی» رفع می‌شود

موانع اجرای آیین‌نامه‌های«ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت زیر ۵۰۰ تن» و «ساماندهی مبادله در بازارچه‌های غیررسمی موقت مرزی» رفع می‌شود

اقتصاد پنهان- معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر رفع موانع اجرای آیین‌نامه‌های«ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت زیر ۵۰۰ تن» و «ساماندهی مبادله در بازارچه‌های غیررسمی موقت مرزی» تأکید کرد.

چهارشنبه، ۱۸ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در جلسه‌ی هماهنگی در اجرای این آیین‌نامه‌ها عبداله هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با انتقاد از اجرای ناقص مفاد این آیین‌نامه‌ها به ویژه مشکلات مربوط به استقرار سامانه‌ها و تبادل اطلاعات آن‌ها، بر ضرورت رفع موانع اجرایی ظرف مدت 10 روز تأکید کرد.

نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط نیز در تشریح عملکرد خود ضمن طرح مسائل و موانع مربوط به اجرای آیین‌نامه‌های پیش‌گفته، علاوه بر ارائه راه‌ حل مسائل زمان اجرای تکالیف محوله را نیز تعیین کردند.

در این جلسه در خصوص ارائه برنامه زمان¬بندی استقرار پلیس گمرک در 22 بندر مشمول رویه‌ی ملوانی با تسریع استقرار در بنادر دارای اولویت تصمیم‌گیری شد.

همچنین ارسال اطلاعات مورد نیاز مربوط به ثبت آماری ملوانان و مرزنشینان از سامانه جامع تجارت به سامانه جامع امور گمرکی مورد تأکید قرار گرفت و نحوه‌ی بهره‌برداری گمرک از آن تعیین شد.

ارتقای سامانه ملوانی همراه با برقراری ارتباطات با دستگاه¬های مجاور، طراحی و استقرار فرآیند مبادلات مرزی در سامانه جامع امور گمرکی، تسریع در ساماندهی بنادر کوچک، بروزرسانی و ابلاغ اقلام مجاز قابل ورود در رویه مرزی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

در این جلسه مقرر شد موانع موجود در سریع‌ترین زمان ممکن رفع و همه دستگاه‌ها در سراسر کشور صرفاً بر اساس مفاد این آیین‌نامه‌ها عمل کنند.

بیست و پنجمین جلسه هماهنگی برای اجرای آیین‌نامه‌ها‌ی «ورود کالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت زیر 500 تن» و «ساماندهی مبادله در بازارچه‌های غیررسمی موقت مرزی» به ریاست عبداله هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط در سالن جلسات شهید حاج قاسم سلیمانی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22857