قرارگاه ویژه مبارزه با قاچاق کالا در کرمان تشکیل می‌شود

قرارگاه ویژه مبارزه با قاچاق کالا در کرمان تشکیل می‌شود

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کرمان با اشاره به نامگذاری سال جهش تولید و تاکیدات رهبر معظم انقلاب گفت: بر اساس مصوبات این کمیسیون قرارگاه ویژه مبارزه با قاچاق کالا در کرمان با همکاری نیروهای مسلح استان تشکیل می‌شود.

دوشنبه، ۱۶ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، جواد صادقی روز دوشنبه در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استانداری کرمان افزود: تمامی اعضای این کمیسیون باید با همه ظرفیت نهایت همکاری را در این زمینه داشته باشند.

صادقی با اشاره به وجود 9 اداره تعزیرات حکومتی در 23 شهرستان استان کرمان اظهار داشت: این اداره کل راه اندازی شعب در تمامی شهرستان‌ها را در دستور کار خود قرار دهد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: دبیرخانه این کمیسیون اقدام مشترک مبارزه با قاچاق سوخت استان کرمان را برای برگزاری نشست هایی با استانداران استان های مجاور در دستور کار قرار دهد.

وی تصریح کرد: جهت تسریع پلاک گذاری دام سبک دستگاه های صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی پیشنهادات خود را در نشست آتی ارائه کنند.

صادقی اضافه کرد: با توجه عدم تناسب قیمت‌گذاری اقلام غیرمجاز اداره‌کل گمرکات استان کرمان به منظور بازدارندگی بیشتر بررسی لازم را انجام دهد.

وی افزود: مقرر شد نشست آتی کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان به قاچاق منسوجات اختصاص یابد که این امر پس از ابلاغ ستاد بررسی می شود.

همچنین مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان  گفت: در آیین نامه ستاد مرکزی جابجایی هرگونه احشام بومی باید دارای‌ سه مجوز از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، دامپزشکی و پلاک گذاری جهاد کشاورزی باشد.

ارسلان میری بیان داشت: بیشترین دام توسط خودروهای سبک حمل می شود و نباید در این زمینه برای مردم و دامداران ایجاد اشکال کنیم و زمانی که این قوانین قابلیت اجرا ندارد باید با با احتیاط آن را اجرا کرد و در این خصوص به‌ مرجع انتظامی اعلام کردیم که با ملاحظه بامردم برخورد شود.

وی گفت: پرداخت هزینه پلاک گذاری دام با دامدار است که این قانون نیز عملیاتی نشده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان افزود: اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمان دارای 9 مرکز است که 23 شهرستان را پوشش می دهد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22854