نشست کرسی‌ راهبردی قاچاق کالا و ارز و امنیت ملی برگزار شد؛

کسب وکارهای نوین و قاچاق کالا و ارز

کسب وکارهای نوین و قاچاق کالا و ارز

اقتصاد پنهان- هفتمین نشست‌ کرسی راهبردی قاچاق کالا و ارز و امنیت ملی با موضوع «کسب‌وکارهای نوین و قاچاق کالا و ارز» در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

دوشنبه، ۰۹ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، در این نشست که با حضور جمعی از مدیران ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و صاحب‌نظران این حوزه برگزار شد، علی رسولی‌زاده، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پارت و محسن مطیعی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی به ارائه مطالب خود در حوزه کسب‌وکارهای نوین و پیامدهای آن بر اقتصاد و قاچاق کالا و ارز پرداختند.

علی رسولی‌زاده با اشاره به رونق کسب‌وکارهای نوین در عرصه جهانی و ارائه نمونه‎هایی در این زمینه، این نوع فعالیت‌های اقتصادی را نقطه امید کشورمان برای پُر کردن شکاف با کشورهای پیشرفته برشمرد.

وی در ادامه، سال 2060 را سال سلطه و غلبه کامل هوش مصنوعی بر هوش انسانی دانست که بسیاری از معادلات را برهم خواهد زد.

بیان چگونگی بهره‌گیری از فناوری‌های نوین برای رصد و مقابله با قاچاق کالا و ارز و تسهیل فرایندهای تجاری بخش دیگری از صحبت‌های وی در این نشست بود.

همچنین محسن مطیعی، از منظر تئوری هزینه مبادله، فرصت‌های کسب‌وکارهای نوین را مورد بررسی قرار داد و ضمن دسته‎بندی این فعالیت‌ها به کارآفرینی مولد و کارآفرینی غیرمولد، از شیوه‌های نوین قاچاق به‌عنوان کارآفرینی مخرب و با شکلی به‌مراتب بدتر یاد کرد.

وی اظهار داشت: فساد، مهاجرت نیروی مولد و ماهر به خارج از کشور و شکل‌گیری سلاطین مختلفی که در رسانه‌ها می‌شنویم، از دیگر پیامدهای این کارآفرینی مخرب هستند.

ضرورت داشتن استانداردها و مقررات مرتبط و نظارت بر کسب‌وکارهای نوین به شیوه جدید و متناسب  نیز از دیگر موضوعاتی بود که در جمع‌بندی این نشست مورد تأکید قرار گرفت.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22830