۷۰۰ هزار کارت سوخت مهاجر در سیستان و بلوچستان باطل شد

۷۰۰ هزار کارت سوخت مهاجر در سیستان و بلوچستان باطل شد

اقتصاد پنهان- دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان گفت: ۷۰۰ هزار کارت سوخت مهاجر در راستای مبارزه با قاچاق سوخت از ابتدای سال گذشته تا کنون در این استان شناسایی و باطل شده است.

يکشنبه، ۰۸ تير ۱۳۹۹0 کامنتچاپ مطلب

به گزارش اقتصاد پنهان، محمد محبی، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سیستان و بلوچستان  در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: 900 هزار کارت سوخت بنزین بومی نیز در سال گذشته شناسایی و در سامانه کدینگ ثبت شده است.

او ادامه داد: طی 18 ماه از طرح کدینگ یک میلیارد و 260 میلیون لیتر بنزین به ارزش افزون‌بر سه هزار و 780 میلیارد تومان صرفه جویی شده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان در حوزه سوخت قاچاق بیان کرد: 15 میلیون و 434 هزار و 809 لیتر فرآورده نفتی قاچاق سال گذشته در این استان کشف شده است.

او تصریح کرد:همچنین سال گذشته توانستیم با بالا بردن زمینه و هزینه جرم، قاچاق در سیستان و بلوچستان را کاهش دهیم.

محبی به بخش گلوگاه‌های سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: تجهیز گلوگاه‌های این استان در سال گذشته به خوبی انجام و این امر باعث کشف 800 نفتکش قاچاق سوخت و تشکیل سه پرونده تخلف در سطح ملی شد.

وی خاطرنشان کرد: شناسایی 100 مورد محل دپوی سوخت، افزایش زمان توقیف خودرو‌های قاچاق و محل‌های نگهداری سوخت از سه ماه به 6 ماه ازجمله اقدامات مهم در حوزه قاچاق سوخت بوده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در سال 98 بیش‌از 45 هزار و 544 بطری مشروب الکلی در این استان کشف شده است گفت:در مقایسه با سال 97 سه درصد کاهش کشفیات در این حوزه داشته‌ایم که علت آن اقدامات انجام شده و دستگیری سر شبکه‌های اصلی قاچاق بوده است.

او  در حوزه کشف احشام قاچاق بیان کرد: 2هزار و 900 راس دام قاچاق در سال گذشته کشف شد که چهار درصد کاهش کشف نسبت به سال 97 داشته‌ایم.

محبی افزود: از جمله علت‌های مهم این میزان کاهش تسهیل واردات و شناسنامه دار کردن و هویت دادن به دام بومی بوده است.

او  در حوزه کشف سیگار اظهارداشت: 73 درصد رشد کشف سیگار قاچاق در سیستان و بلوچستان داشته‌ایم و چهار میلیون و 708 هزار و 260 نخ سیگار کشف شده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان در بخش لوازم آرایشی قاچاق گفت: پارسال 170 هزار و 561 قلم لوازم ارایشی قاچاق در این استان کشف شده که این میزان کشفیات به نسبت سال 97 رشد 23 درصدی داشته است.

او  به کاهش 95 درصدی کشفیات برنج اشاره کرد و اظهارداشت: میزان کشفیات برنج237هزار و 317 کیلوگرم بوده که از علت‌های کاهش کشف برنج معافیت از واردات و ورود قانونی این محصول بوده است.

محبی ادامه داد: در سه ماهه اخیر اقدام مشترکی با مجموعه نیروی انتظامی در حوزه شمال سیستان و بلوچستان انجام شد که طی آن پنج نفر به عنوان سر شبکه اصلی قاچاق شناسایی و بالغ‌بر 20 نفر از سرشبکه‌های دپو دستگیر شدند.

او  یکی از مهمترین مولفه‌ها و برخورد‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را موضوع کالا‌های اساسی مثل روغن نباتی، برنج، شکر و شیر خشک دانست.

محبی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در مطالبه‌گری و اطلاع‌رسانی عمومی دارند خاطرنشان کرد: سال گذشته 150 اثر و خبر در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سیستان و بلوچستان منتشر شده که این اتفاق باعث شناخت بیشتر مردم نسبت به حوزه قاچاق خواهد شد.

اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:

epe.ir/News/22827